מאזן גנאים (צילום: עודד קרני)
מאזן גנאים. מודל לחיקוי | צילום: עודד קרני

מאזן גנאים הוא איש הספורט האחד והיחידי שניצח בבחירות המוניציפאליות וזכה בראשות עיריית סכנין. גנאים, עד לא מכבר יו"ר קבוצת הכדורגל איחוד בני סכנין, הוא גם אחד הבודדים בספורט הישראלי שעשה מעשה כאשר הבין ש"עובדים עליו בעיניים".

בני סכנין הפכה בשנים האחרונות לשם דבר בכדורגל הישראלי. היא התבססה בליגת העל, זכתה בגביע המדינה, השתתפה במשחקי גביע אופ"א ובכל זאת לא זכתה לסיוע שמגיע לה מצידו של ראש העיר היוצא.

בצר לו, ולאחר שהבין כי רק אם יהפוך לראש העיר אפשר יהיה להמשיך ולקיים את קבוצת הכדורגל שלו, עשה מאזן גנאים את מה שרבים וטובים חשבו לעשות בעבר אך לא היה להם את האומץ לעשות.

גנאים התפטר מתפקידו כיו"ר קבוצת הכדורגל הבכירה של המגזר הערבי ויצא למרוץ על ראשות העיר. היום כבר כולם יודעים שלסכנין יש ראש עירייה חדש ולקבוצת הכדורגל של העיר סכנין יש עתיד.

אולי ממאזן תבוא הברכה, ומי שמעורב בספורט, מחשיב עצמו ורואה איך ראש העיר מתעלל או מתעלם מקבוצת הספורט יעשה מעשה ויפעל להדחתו. לא תמיד זה יצליח, אבל אם באמת הספורט כל כך חשוב הרי שהסיכוי להצליח הוא גדול, הוא קיים והוא אפשרי. כמה חבל שהבחירות לראשות העירייה מתקיימות רק אחת לחמש שנים...

ויהיו גם שישאלו לבטח – אז למה לא ארקדי גאידמק? התשובה פשוטה. הרצון הוא לראש עיר מהספורט, מהשטח. הוא חייב להיות אחד כזה שכבר הוכיח שהלב שלו הוא לב ספורטיבי ולא "כיס" ספורטיבי. אוהדי בית"ר ירושלים הם לא פראיירים, בלשון המעטה. הם אוהבים את הכסף של גאידמק אבל לא את האיש וברור להם שבית"ר חזקה היתה לפניו ותהיה גם אחריו.

אחרי ככלות הכל, כולם יודעים שארקדי הוא תופעה חולפת בכדורגל הישראלי, בספורט הישראלי. שכחתם? הרי הוא היה גם לא מעט זמן חלק אינטגראלי מהפועל ירושלים בכדורסל...