(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ליגת העל מתכוננת לחזרה לפעילות, כשעדיין לא בטוח מי מהזרים יחזרו לישראל בעקבות המצב הבטחוני. פטריק קלימלה כבר שוחרר מהפועל באר שבע וגם ניקולאס האגן לא יחזור לבני סכנין. לגבי שאר הזרים, המצב עדיין לוט בערפל. אחד מהם, מגנה של מכבי ת"א, איבן מסון, התראיין בארצו והטיל ספק בכך שהוא יהיה חלק מהסגל הצהוב ברגע שהם יחזרו לשחק בליגה.

"היינו במקום הראשון עד שהמלחמה עצרה את הכל...", ציין מאסון, "היום אני פה (בגוואדלופ). הוציאו את הזרים מהמדינה, בגלל המצב הבטחוני מאז שהתחילה המלחמה ולכן אני חושב שלא אשאר במכבי ת"א. המטרה שלי היא למצוא קבוצה בליגה הצרפתית או בליגה אחרת באירופה. זה מה שתיכננתי ביוני 2024, אבל זה הולך לקרות מוקדם יותר. בכל מקרה, המטרה שלי היא להתמקם מחדש באירופה".

מאסון דיבר גם על המעבר למכבי ת"א: "הקשר הראשוני היה עם הסוכן שלי. הוא דיבר איתי על זה ולא ממש התלהבתי ללכת לשם, קל וחומר במצב הנוכחי. לבסוף, הסכמתי בגלל הפרוייקט הספורטיבי. תנאי המחייה מזכירים קצת את גוואדלופ. הכל טוב שם, הקבוצה משחקת באירופה בכל שנה".

מאסון הוא הזר הראשון של מכבי ת"א שמתבטא בעניין, אך מלבד השחקנים הזרים, למכבי ת"א גם צוות מקצועי זר ועדיין לא ברור אם כולו יחזור לישראל. בכל מקרה, אין למכבי ת"א משחק ליגה בקרוב, שכן בשבת יתקיים משחק ההשלמה מול זוריה לוגנסק במסגרת הקונפרנס ליג.