(צילום: ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

זה הגיע בקושי, עם הרבה זיעה, אבל השורה התחתונה שרירה וקיימת: מכבי חיפה הצליחה לנצח. הירוקים גברו הערב (ראשון) 0:1 קטן על הפועל באר שבע, ולמרות משחק בלי הרבה מצבים ועם הרבה תסכול - היא נעזרה ברגע אחד מבריק של שני מחליפים, ליאור רפאלוב ודין דוד, כדי לקחת שלוש נקודות שהשאירו אותה במאבק הצמרת. בסיומו של המחזור השישי, חיפה רחוקה ארבע נקודות מהמוליכה מכבי תל אביב (שניצחה גם היא הערב).
ובסופו של דבר, עם כל התקציב הגבוה ושחקני הרכש - מכבי חיפה תמיד חוזרת לכובש המצטיין שלה. דין דוד, גם הפעם, לא פתח בהרכב - אבל עלה מהספסל, כבש שער אחד שנפסל, אבל היה מספיק חד כדי לכבוש שוב - ולתת לירוקים את הניצחון החשוב שלה.

דוד הוא שחקן של שערים מכריעים - זה קרה בשער הניצחון מול מכבי ת"א ב-2:3 ("הנה המהפך"), זה קרה בצמד נגד באר שבע בעונה שעברה, בצמד נגד מכבי תל אביב (כולל העקב), וגם עם השער עכשיו. הווינר הגדול של מכבי חיפה חתום על שלוש נקודות שעשויות, בסוף הדרך, מאוד להיזכר.

והיה עוד גיבור אנדרייטד למשחק הזה: קוראים לו ליאור רפאלוב. בניגוד לדין דוד, הוא חזר למדים הירוקים רק הקיץ - אחרי 12 שנות היעדרות - אבל גם הוא זכה להתעלמות גורפת, עד כדי כך שהוא נכנס רק בדקה ה-89. ארבע דקות היו לו על הדשא, אבל אלה הארבע דקות שמפרידות קבוצה בינונית - לכזו שמסוגלת לנצח, רפאלוב סידר את "אסיסט הזהב" לדוד - וחתום על הנקודות האלה לא פחות ממי שסיים עם הכדור ברשת.

מנגד, הפועל באר שבע סוגרת עוד ערב די מתסכל - בפתיחת עונה לא טובה. כמובן שיש לה את הנסיבות המקלות של יותר מחודשיים ללא כדורגל - אבל גם לפני הפגרה שנכפתה עליה בגלל המלחמה, העונה הזו לא האירה פנים לברדה ושחקניו. הערב, היא התקשתה מאוד לעמוד באינטנסיביות של מכבי חיפה - וירדה מנוצחת בצדק.

ואחרי כל זה, במשחק המקרי והמוזר שראינו, היא לא היתה רחוקה אפילו מניצחון - עם כמה החמצות משוועות, כולל פספוס ענק של רותם חטואל בדקה התשעים. עם כל הנסיבות המקלות שבעולם, יש לה בסך הכל שני ניצחונות מתחילת העונה - היא במקום השישי, רחוקה מאוד מהצמרת, ואם היא תרצה מתישהו לתת פייט יותר למעלה - יצטרכו להיות שם שינויים גדולים.

נקודת אור בולטת במיוחד היתה בין הקורות: ניב אליאסי הצעיר הרשים מאוד באפודת השוער של ב"ש, וסיפק כמה הצלות מול המצבים של שחקני מכבי חיפה. והוא אולי יצא מתוסכל מכולם, כי בסוף הוא הגיע אפילו לכדור של דין דוד - אבל הוא לא הצליח להושיע את הריבאונד וספג שער שקבע הפסד.

אחד המשחקים הכי גדולים של השנים האחרונות בכדורגל הישראלי, נראה כמו שהכדורגל כאן נראה מאז החזרה של המלחמה: מאוד אפור, מאוד לא אנרגטי ובעיקר מקרי מאוד. בסופו של דבר, שער אחד מקרי שכזה הכריע את המשחק שראינו. אבל שתי הקבוצות יודעות שהן תהיינה חייבות להשתפר בטווח הארוך.