לא לוקח אחריות על פי בית הדין (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
לא לוקח אחריות על פי בית הדין (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
אוהדי הפועל חיפה במשחק (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
אוהדי הפועל חיפה במשחק (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

בני סכנין ספגה קנס של 30,000 ש"ח ועונש של משחק רדיוס אחד על תנאי באשמה נוספת של התפרעות אוהדים בעקבות זריקת החפצים במשחק מול הפועל חיפה. כזכור, בין היתר, נזרקה מהיציע של אוהדי סכנין כוס שתייה שפגעה בעוזר השופט, אלי קספו, ובהמשך נזרקו חפצים גם לעבר השוער, אוהד לויטה, כך שהמשחק עוכב לשתי דקות.

יו"ר הקבוצה, אבו יונס, טען לפרובוקציה של שוער הפועל חיפה, אוהד לויטה שהובילה לזריקת החפצים. לגבי זריקת האבנים על הרכב של אוהדי הפועל חיפה האשים אבו יונס, בין השאר, את אפליקציית ווייז שהובילה אותם לתוך העיר.

בנימוקי העונש נכתב בין היתר: "זוהי העמדתה לדין הרביעית העונה של הנאשמת בין מעשי אוהדיה, וגם הפעם עולה מתשובות נציגה, כמו בפעמים הקודמות, כי למעט צעדי הסברה מצומצמים אשר האפקטיביות שלהם מוגבלת, לא נעשה דבר על ידי הנהלת הקבוצה, על מנת להילחם בתופעות אלו".

"שוב ניצב בעלים של קבוצה המסיט את האחריות לכל עבר, החל ממשטרת ישראל ועד ל"כישלון" של מערכת הניווט Waze לנווט בבטחה את אוהדי היריבה אל מחוץ לסכנין. אך ורק באחריות הקבוצה אינו מכר. תמהים אנו, למה מחכה הנהלת הנאשמת עד שתכיר באחריותה ותפעל להגנת הציבור ובראש ובראשונה אוהדי הכדורגל באמצעים העומדים לרשותה".