בין חליפה. בדרך לטדי (מתוך האתר הרשמי שלו) (צילום: ספורט 5)
בין חליפה. בדרך לטדי (מתוך האתר הרשמי שלו) | צילום: ספורט 5
בין כליפה. השותף הבא של חוגג (מתוך האתר הרשמי שלו) (צילום: ספורט 5)
בין כליפה. השותף הבא של חוגג (מתוך האתר הרשמי שלו) | צילום: ספורט 5

הבעלים החדש של בית"ר ירושלים. משה חוגג העביר 50 אחוזים ממניות המועדון לידי השייח, חאמד בן חליפה מאיחוד האמירויות. מדובר בעסקה שצפויה לשנות את עתידה של בית"ר ירושלים, אבל עד כמה מדובר באיש אמיד? אז אפשר לסבר את האוזן, שמדובר באיש אמיד מאוד, כזה שיכול להוביל את הצהובים-שחורים לעידן ורוד הרבה יותר.

חאמד בן חליפה בן ה-48 הוא חלק ממשפחת המלוכה, בנו של אמיר אבו דאבי ונשיא איחוד האמירויות, חליפה בן זייד. הוא משמש בכמה תפקידים שונים, כולל חברות בקבינט של אבו דאבי ובחבר המנהלים של בית ההשקעות תחת היו"ר, אביו.

באתר האינטרנט על שמו נכתב כי בן חליפה נשוי עם ארבעה ילדים (שלוש שנים ובת אחת). הוא סיים לימודים באוניברסיטת קליפורניה אירווין בארה"ב ב-1993 ויש לו תואר בניהול עסקים וביחסים בינלאומיים. בנוסף צוין כי הוא מאמין בשיתוף פעולה בינלאומי ותמיכה בארגוני בריאות בינלאומיים.

החזון שלו, כפי שנכתב באתר האישי שלו הוא "פרוייקטים הומניטריים ופיתוח פרוייקטים בינלאומיים, כלכליים תוך ניצול היחסים המקומיים והאיזוריים שיצר במשך השניים עם דגש על אנרגיה אלטרנטיבית ופרוייקטים חינוכיים".

אם תהיתם למה דווקא בית"ר ירושלים, אז ייתכן שבין חליפה מכיר את משה חוגג לא רק בגלל הכדורגל, שכן הוא מעורב מאוד בעסקי הבלוקצ'יין. לאחרונה הוא גם היה מעורב בשתי עסקאות, האחת עם חברת חקלאות הולנדית, שמפתחת טכנולוגיות מתקדמות והשניה היא פלטפורמה מכוונת שנועדה להקל על מכירת יהלומים ברחבי העולם. בכלל, מדובר באיש עסקים מודרני שמתחבר למיזמים טכנולוגיים וחדשנוות.

אגב, בין חליפה לא חיכה הרבה על מנת לבסס את הקשר עם ישראל מאז החתימה על הסכם נורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות. הוא הזמין את הזמר עומר אדם ואת הנשיא של הקהילה היהודית במדינה, סוני וולף, במהלך חג הסוכות ואירח את השניים במסיבה גדולה שערך.

המתווך. אל פאחים (getty) (צילום: ספורט 5)
המתווך. אל פאחים (getty) | צילום: ספורט 5

פעם בסיטי, היום בבית"ר: הכירו את המתווך בעסקה, סולימאן אל פאחים

המתווך בעסקה מהצד של הנציגים מהאמירויות הוא סולימאן אל פאחים, איש עסקים בן 43 שיצר את הקשר הראשוני עם הבעלים הנוכחי, משה חוגג, זה ששלח את ההצעה וההזמנה לדובאי, וזה שמתווך בין הצדדים. במצב שבו אכן תתקיים השקעה, הוא יהווה את נציג הבעלים בהנהלה שתתהווה.

זו אינה המעורבות הראשונה של אל פאחים בעולם הכדורגל: איש העסקים שנולד בדובאי, תואר על ידי רבים כמי שהיה "אדריכל העסקה" בין קבוצת המשקיעים מאבו דאבי למנצ'סטר סיטי ב-2008 (ששינתה את המועדון ללא הכר), ואף חתם על ההסכם בינה לבין מי שאז היה הבעלים, לתקופה קצרה, טקסין שינוואטרה.

כמו כן, הוא היה מעורב במכירת רוב משמעותי ממניותיה של פורטסמות' לעלי אל פראג', שנה לאחר מכן, ושימש כיו"ר המועדון. ע"פ דיווחים, הוא אף גנב 5 מיליון ליש"ט מאשתו על מנת לבצע את העסקה, ונשלח על כך לחמש שנות מאסר (דבר שלא אומת עד היום). אל פאחים הוכתר בשנת 2009 כ"אחד הערבים המשפיעים בעולם", השקיע גם בהוצאות ספרים, תכניות טלוויזיה בעולם הערבי ואף הוביל מספר עסקאות נדל"ן יקרות בניו יורק.