(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

פרסום ראשון: הספורט הישראלי חוזר. 12 יום אחרי ההודעה על הפסקת האימונים, משרד הבריאות המליץ לוועדת הקורונה להוריד את ההגבלות על אימוני הספורט החל מה-14 לאוקטובר, גם לקבוצות שלא נמצאות במסגרות בינלאומיות. המלצה שהתקבלה. המשמעות: כל הקבוצות יחזרו להתאמן באופן סדיר החל מיום רביעי הקרוב.

בשעות האחרונות התקבלה הבקשה מצד משרד הבריאות לוועדת הקורונה, והוצגו בפני נציגי הוועדה הנתונים המצביעים על כך שלמעט קבוצה אחת - בית"ר ירושלים, שפעלה בניגוד להנחיות, יתר הקבוצות שמרו ככל שניתן על ההנחיות וההגבלות שהונחו ע"י הממשלה.

במשרד הבריאות מספרים שההחלטה לבקש היום מוועדת הקורונה את הורדת ההגבלות הגיעה כתוצאה ישירה מההחלטה של אותה ועדה להסיר את ההגבלות בענייני הפגנות. קיום האימונים ולאחר מכן חזרת הליגות, (כשהדבר יאושר) יתקיימו על פי מתווה של בידוד ביתי מחמיר לשחקנים ולצוות כולו, זאת כדי להבטיח את בריאותם.

החזרת הספורט הישראלי בימים מורכבים אלו תאפשר לאלפי עובדים לשוב לעבודתם ותימנע את קריסתם של הליגות שנקלעו לקושי רב בעקבות משבר הקורונה. כעת, המטרה במנהלת הליגה בכדורגל היא החזרת ליגת העל לפעילות ב-31 באוקטובר, כפי שפורסם בערוץ הספורט.

"הבטחנו כי ניאבק על חזרתו של הספורט הישראלי ואני שמח בהחלטה החשובה אליה הגענו בתיאום עם משרד הבריאות", אמר שר התרבות והספורט חילי טרופר, "שר הבריאות יולי אדלשטיין גילה הבנה למצב הקשה ואני מודה לו על ההקשבה והמחויבות לנושא. המשך רציפות הענף חשובה וקריטית הן מבחינה כלכלית והן מבחינה מורלית עבור הציבור הישראלי כולו. נמשיך לפעול במרץ ובאחריות כדי שכלל הספורטאים וענפי הספורט יוכלו לשוב לפעילות בצורה בטוחה ושמאות אלפי האוהדים יוכלו ליהנות ממשחקים ותחרויות"

ויהי אור (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
ויהי אור (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

"אני מבקש להודות לשר התרבות והספורט חילי טרופר ולשר הבריאות מר יולי אדלשטיין שהודיעו לי הערב על האישור להחזרת האימונים מ-14 לחודש", אמר יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון.

"אני מבקש להודות על האוזן הקשובה וההבנה לחשיבות החזרה המיידית לאימונים", המשיך היו"ר, "תודה מיוחדת  לפרופסור איתמר גרוטו, ידיד אמת של הספורט שהיה קשוב לפניותינו. מחר, לאחר קבלת האישור הרשמי על ידי ממשלת ישראל, תוציא המנהלת הנחיות מסודרות לקבוצות בכל הקשור להתנהלות והקפדה על הוראות משרד הבריאות עם חידוש האימונים ולקראת חידוש המשחקים".

"הספורט המקצועני עמד בפני שוקת שבורה וכעת עלינו להתארגן באופן מיידי לחזרה למשחקים עד סוף החודש", סיפר כלפון, "מבקש להודות לבעלי קבוצות, שחקנים ומאמנים בענף ועל התמיכה והעידוד ששאבתי מהם לאורך המאבק".

"הוכחנו כי עמידה על עקרונות, שמירה על הוראות החוק ותוך שיתוף פעולה עם משרדי הממשלה, הביאה לבסוף לשמירה על פרנסתם של 5000 משפחות, וקרן של תקווה למיליוני אוהדים בבתים", סיכם כלפון.