sportFive1044269 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
ממן.
ממן. "לא הייתה ברירה" (באדיבות בית"ר ירושלים) | צילום: ספורט 5

הכדורגל הישראלי עומד בפני ערב גורלי, שוב: בצל מחאת השחקנים ואנשי הספורט, פגישה מכרעת תיערך בין קברניטי הענף, השחקנים ונציגי משרדי הממשלה, כשהמטרה ברורה - לנסות ולהחזיר את הקבוצות לפעילות כבר בשבוע הבא. עד אז, משה חוגג, אחד ממובילי המאבק ובעלי בית"ר ירושלים, התייחס לסערה בשיחה צפופה עם "מגרש פתוח". 

עוד לפני כן, חוגג נשאל על היום העמוס שעבר על קבוצתו, שהחליטה לשחרר חמישה שחקנים כדי לעמוד בקריטריונים של רשת הביטחון. "בית"ר כרגע לא עומדת במתווה הקיצוץ בשכר השחקנים בשל פיטורי המאמן. מבחינתם, לא קיצצנו. זה שם אותנו במצב בו רשת הביטחון נמצאת בסכנה, אין לנו ברירה אלא לעשות מהלכים".

"שלומי אזולאי ביקש לעזוב - לא פעם, לא פעמיים ולא 30 פעמים. הוא ביקש לעזוב כמה חודשים במשך כמעט כל יום. לגבי ורדסקה, היה לו מאוד קשה בישראל, רחוק מהבית. יש עם שניהם ויכוחים כלכליים, אבל שניהם ביקשו לעזוב. שועה? אין קשר לירדן שועה. הוא שחקן כדורגל מוכשר, אבל יש מחיר לכל דבר. אם המספרים יתאימו, זה יקרה - ואם לא, אז לא. לא בכל מחיר".

חוגג ובן זקן. ליגת המנותקים תתפוס? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
חוגג ובן זקן. ליגת המנותקים תתפוס? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מאוחר יותר, חוגג התייחס למצב העגום בו נמצא הכדורגל הישראלי: "המדינה נכנסה לסחרור לדעתי. מצב אבסורדי לחלוטין שבו מצד אחד יש התקהלויות של 50 אנשים באוטובוס, ומצד שני ל-22 שחקני כדורגל באוויר הפתוח אסור להתאמן. ספורטאי שלא מתאמן שבועיים, לוקח יום וחצי אימונים על כל אימון שהחסיר. זו פגיעה כלכלית, מקצועית ופיזית. אתם תראו את הפציעות אחרי שנחזור".

"מסכנים את הספורט בישראל, פוגעים בכלכלה", המשיך לתקוף חוגג. "מצד אחד עוצרים לנו את האימונים, מצד שני הטוטו אומר שהוא לא מעביר לנו יותר כספים. זה יגרום לאנשים כמוני וכמו שחר להפסיק להשקיע בכדורגל. שמישהו במדינה יבוא ויגיד שספורט לא מעניין ורק טכנולוגיה מעניין ונקבל את זה".

"תבינו כמה זה מגוחך. הליגה הלאומית בכדורסל נרשמת לליגת 3X3 באירופה והם מתאמנים ומשחקים, אבל בית"ר ירושלים ומכבי חיפה לא יכולות להתאמן. אני מצדיע לכדורסל. היינו צריכים למצוא פתרונות כאלו בכדורגל. המדינה מתייחסת אלינו בזלזול ובחוסר כבוד. אם זה כך, אמציא ליגת מנותקים ואחזור להתאמן. הכדורסל היה מוכן, בכדורגל היתה התנגדות מצד המנהלת - אך היא תוסר באיזשהו שלב".

"ארז כלפון עושה עבודה טובה בכל מה שקשור לרשת הבטחון, למרות שאגורה אחת לא הגיעה לקבוצה. אני חושב שזו בושה. ארז נקרע בין מערכת היחסים עם משרד הבריאות לבין התפקיד שלו כיו"ר המנהלת - וזה מה שהוביל לכך שלא חזרנו להתאמן. לא נחכה יותר מדי. אם לא נקבל תשובות, ויחזירו אותנו לאימונים ביממה הקרובה, נחזור לאימונים במסגרת ליגת המנותקים. ליגת 3X3 בכדורסל תופסת, אז גם ליגת המנותקים תתפוס".

"מה אנחנו מבקשים? להחזיר טיפה מהשפיות. הספורט זה פרנסה בשביל אנשים. אני וחבריי משקיעים עשרות מיליוני ש"ח כל שנה במועדוני הכדורגל. אם המדינה רואה בזה כמפעל לא חיובי, שתגיד לנו שיש דברים אחרים לעשות עם הכסף. אם הספורט לא חשוב, בוא נעזוב את זה ונעשה משהו אחר".

חוגג. מה הצעד הבא? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
חוגג. מה הצעד הבא? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"אני ימני בדעותיי, שומר מצוות", המשיך בעלי בית"ר ירושלים. "אני מזועזע ממה שקורה. תעודת עניות לכל מי שמנהל את הדבר. אנשים צריכים להתאפס על עצמם ולרדת מהעץ. במשרד הבריאות קבעו תקנות הזויות. למה אסור לצאת מהמדינה? אנחנו במדינה קומוניסטית? זה מגוחך. או שאנחנו מדינה דמוקרטית חופשית או שאנחנו מדינה קומוניסטית. נזכור שאומרים לנו בפה דבר אחד, ובשטח דברים אחרים לחלוטין. אומרים שספורט לא חשוב".

"אני חושב שראש הממשלה עסוק בדברים גבוהים יותר", סיכם חוגג. "אני מבין שהבעיה היא יולי אדלשטיין ולא ראש הממשלה. הוא מתנגד לחזרת הספורט. אני לא חושב שהוא בובה של ביבי, אבל נראה את זה בקרוב. הוא צריך לקבל החלטה אם הספורט חשוב או לא חשוב. מדובר בצעירים בשיא כושרם. שיאפשרו לנו להתאמן ויפסיקו לבלבל את המוח".

על המשקיע באבו דאבי: "אנחנו תקועים קצת בגלל הקורונה. ברגע שיאשרו לאנשים לטוס מישראל, נטוס. ננסה לקדם את הנושא הזה".