(צילום: דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

דבריו של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, במהלך הדיון בכנסת על האפשרות להחריג את האימונים של קבוצות הכדורגל והכדורסל במהלך הסגר, עוררו סערה לא קטנה בקרב הנפשות הפועלות בשני הענפים האלה. גרוטו הצהיר כי הוא לא ימליץ להחריג בטענה שזה "יפגע ביסודות של המלחמה בקורונה". לאחר מכן, הגיעה תגובה של משה חוגג בפוסט נוקב בפייסבוק.

"מנגנון קבלת החלטות מביש והזוי", כתב בעלי בית"ר ירושלים. "מנכ"לתי כמה חברות טכנולוגיה, מעולם לא קרה שבגלל שאני המנכ"ל הסברתי למתכנתים איך הם צריכים לכתוב את הקוד, יש אנשי מקצוע בשביל זה. השתדלתי לבחור את הנכונים ולתת להם להוביל את הצד המקצועי, אם לא הייתי מרוצה יכולתי לפטר ולהביא איש מקצוע אחר. לא מצליח להבין מה עובר בראשם של מקבלי ההחלטות בממשלה שאינם נשמעים לדרג המקצועי ומחמירים בניגוד להמלצות. הקלות בניגוד להמלצה מקצועית אני עוד יכול להבין כי מערכת השיקולים נרחבת, אבל להחמיר מעבר למה שהדרג המקצועי אומר ולפגוע בחיים של כל הציבור מעבר לפגיעה המחויבת והקשה ממילא?".

"כל כך הרבה החלטות מביכות שכל אזכור של אחת לא תעשה צדק, אבל אם להזכיר חלק קטן אז כמובן שעוצר היציאות המוחלט שלא מאפשר לאנשים לטוס החוצה מישראל הוא הזוי לחלוטין, אי היכולת לאפשר לחברות להפעיל לפחות 25% מכוח העבודה וכן גם סגירת ליגות הכדורגל וכדורסל בשונה מכל מדינה אחרת ביקום ומחוצה לו. ואל תספרו לי שהמצב בישראל קשה יותר מכל מדינה אחרת בעולם כי זה בולשיט מוחלט, פשוט בניגוד לכל העולם עושים פה יותר בדיקות מבכל מקום אחר, זה הכל. בבדיקה החשובה מכולם יש פחות מתים השנה מאשר בשנה שעברה. כל השאר זה מניפולציות".

"גמזו חייב להתפטר ולו למען זעזוע המערכת שבה דעתו של יולי אדלשטיין חשובה יותר משל פרופסורים ואנשי מקצוע מוערכים. קל להרוס, קשה לבנות. מקווה מאוד שהקודקוד הראשי יאפס את המערכת וירסן את הבהלה שמובילה להרס מוחלט של דברים שייקח זמן רב לבנות מחדש אם בכלל. תחזירו לנו את החיים".

יו"ר הפועל חולון, איתן לנציאנו, תקף בטוויטר: "גרוטו אתה לא מחובר למציאות לצערי, אבל בהחלט עוזר לחבר אותנו לפי תהום וכשזה יקרה, תזכור מה חלקך בעניין. ברור לכל בר דעת שאין שום סיכון בריאותי בטח בכדורסל, הוכחנו את זה חודשיים שלמים של סוף העונה ועוד חודש וחצי של טרום עונה בלי אף חולה".