(בית"ר ירושלים, האתר הרשמי) (צילום: ספורט 5)
(בית"ר ירושלים, האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5
(בית
(בית"ר ירושלים, האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5

סאגת המנהלת ומשרד הבריאות נמשכת: לאחר מכתבו של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' איתמר גרוטו, שבו קרא להפסקה מיידית של האימונים (כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט) - וההחלטה של בית"ר ירושלים בכל זאת לקיים את אימון הבוקר, הגיעה התגובה מטעמו של יו"ר מנהלת הליגה, ארז כלפון, והיא חריפה - במכתב ששלח הבוקר (חמישי) לקבוצות, הוא הודיע: קבוצה שתתאמן ללא אישור - צפויה לספוג קנס של 100 אלף ש"ח, שיופחתו מהתמריצים שיוענקו לקבוצות.

"התנהלות הקבוצות, בניגוד למתווה משרד הבריאות, מסכנות את המשך קיום הליגה כולה - על כל המשמעויות הספורטיביות והכלכליות האדירות של הדבר", כתב כלפון. "פעולות אלו גם מזיקות לשיתוף הפעולה החיוני עם משרד הבריאות וגורמי הממשלה. כל עוד אנו רואים כי משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט ממשיכים לעבוד לקראת אישור החזרה לאימונים ולמשחקים בשבוע הבא, חובתנו הבסיסית היא להמשיך בשיתוף פעולה הדוק ומוקפד".

מי שהגיב למכתב מאתמול, כמו גם לאיומים שהושמעו הבוקר בנוגע להפסקת האימונים גם לקבוצות המשתתפות באירופה, היה שר התרבות והספורט, חילי טרופר שפרסם הבוקר הודעה בה קרא: "חדלו מאיומים מיותרים על הספורט הישראלי".

"ממשלת ישראל אישרה, על פי דרישתנו, תקנות המאפשרות לקבוצות ושחקנים בינלאומיים להמשיך ולהתאמן בצורה רציפה, על מנת שיוכלו לייצג את מדינת ישראל בכבוד. כל איום על המשך האימונים אלו הוא חסר תוקף משפטי, ובעיקר פוגע בספורט הישראלי לחינם".

בנוסף, קרא גם לשמירה על ההוראות: "אני קורא לכל אנשי הספורט הישראלי לנהוג ע"פ התקנות והכללים, ולהתגייס כמו כולם למשימה הלאומית של הורדת שיעור התחלואה. אני פונה למשרד הבריאות בבקשה להפסיק את האיומים בעונשים קולקטיביים, ולהמשיך לעבוד בשותפות על מנת למצוא פיתרון שיאפשר לספורט הישראלי לשוב בהקדם".

"בית"ר יכולה להשבית כאן את הכדורגל, הקבוצות צריכות להבין את זה", אמרו מוקדם יותר גורמים במשרד הבריאות. "בב"ש 11 מאומתים, בחדרה, בסכנין, במכבי פ"ת ומכבי ת"א גם היו לא מעט שחקנים ואנשי צוות שנדבקו בנגיף. אז במקום שבית"ר תיתן לנו לעבוד כדי לנסות ולהחזיר את הספורט כמה שיותר מהר, היא גורמת לזה להיות הרבה יותר קשה, ואולי אפילו בלתי אפשרי".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, שוחח אתמול לפני שליחת המכתב עם כלפון ושמע ממנו כי המנהלת תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה, כולל המשפטיים, כדי לגרום לכך שבית"ר תפסיק את האימונים. כלפון מתכוון לשוחח בנושא עם משה חוגג, כשראשי קבוצות אחרות כבר הביעו את מחאתם בשיחות איתו על כך שמדובר בחוסר ספורטיביות מצד אחד, ומצד שני גם בעבירה על חוקים שיכולים למנוע ממשרד הבריאות ומשרד הספורט להמשיך ולהילחם על חזרה תקינה מהר ככל שניתן.