(צילום: אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5
"ניצחון של אופי". בן שמעון (צילום: אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

אין זה סוד שמ.ס אשדוד, אחת הקבוצות ההתקפיות ביותר בליגה, הציבה לעצמה העונה מטרה אחת ברורה – פלייאוף עליון. פחות מכך ייחשב מבחינתם לכישלון. אך עד אז, בעיר הנמל מתקדמים ממטרה אחת לשנייה והניצחון אתמול (שבת) 1:0 על הפועל כפר סבא סימן מבחינתם נקודת מפנה, כאשר הצליחו לשבור את רצף הפסדי החוץ ולמנוע ירידת מתח אחרי הניצחון קודם לכן מול מכבי ת"א.

"קשה מאוד להסביר את החשיבות של הניצחון הזה", סיפר המאמן רן בן שמעון, "אין ספק שאחרי הפיק הגדול שעשינו מול מכבי ת"א היה ברור שתהיה קצת עייפות פיזית ומנטאלית. משחק בשעה שלוש בצהריים, נגד הפועל כפ"ס, במגרש מאוד לא טוב. המשטח כאן מאוד לא טוב ולא הייתי אומר על כך מילה אם לא היינו מנצחים. למרות הכל מצאנו את האנרגיות בתוכנו לעשות את ה-25 דקות לדעתי הכי טובות שלנו העונה. זה מראה על התקדמות של קבוצה ואופי שהולך ונבנה. אין ספק שזה ניצחון גדול של אופי".

מי שהדאיג את אנשי המועדון הוא הקשר ממאלי, מוסא בגאיוקו, שהצטרף באוקטובר האחרון, מציג יכולת משופרת משבוע לשבוע ומצליח להתאקלם בקבוצה. השחקן אמנם כבש אמש את שער הניצחון המתוק, אבל גם נפצע ופונה על כיסא גלגלים כשהוא סובל מחבלה בקרסול שעלולה להרחיק אותו מהמגרשים לזמן הקרוב והוא יעבור השבוע צילומים על מנת לבדוק את חומרת הפציעה.

"ניצחון שמייצר המשכיות". גורדנה (צילום: אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

עד אתמול אשדוד רשמה רצף של ארבעה הפסדים במשחקי חוץ. המאמן התייחס לשבירת המומנטום הרע: "יש איזשהו אפקט פסיכולוגי לאצטדיון שלנו באשדוד הוא באמת מגרש בית אבל קבוצה שרוצה ללכת למעלה צריכה לדעת לשחק בכל מגרש. בטח כשאין קהל ובטח כשזה לא האצטדיון הביתי של כפ"ס. מבחינתי זה שהפסדנו משחקים זה בגלל שאנחנו טעינו ולא בגלל שזה משחקי חוץ".

כמו כן המאמן ביקש להחמיא לרועי גורדנה שנמצא בתקופה אישית מצוינת: "רועי זה סלע יצוק של הקבוצה הזאת, כמו הרבה מאוד שחקנים שנותנים מעצמם שבוע אחרי שבוע. אני בדרך כלל לא אוהב להתייחס לשאלות אישיות אבל אני באמת מרגיש בר מזל שיש לי שחקן כזה. יש לו גם אישיות טובה וגם יכולות מדהימות. אני מקווה שנמשיך, זאת רק ההתחלה".

גורדנה עצמו סיפר: "זה ניצחון חשוב מאוד שמייצר המשכיות, ניצחון על מתחרה שנלחמה איתנו על אותם מקומות עד נקודת זמן הזאת. זה 1:0 גדול שלנו. למיטב זיכרוני כפר סבא לא בעטה לשער אפילו פעם אחת, לא הגיעו לשום מצב. אנחנו היינו מצוינים בהגנה ונכון שכבשנו רק שער אחד ויכולנו לעשות יותר אבל השער הזה עשה הבדל עצום בין היכולת שלנו לבין שלהם".

על המטרות של הקבוצה העונה סיפר: "אשדוד חדורת מטרה ויודעת מה היא רוצה מעצמה, הרבה בזכות המאמן שלנו שיודע לכוון, להסביר, לתקן טעויות ולהציג את הדברים הטובים. אפשר לתת לו את הקרדיט בנושא הזה. כולנו שמחים ומאושרים, האווירה טובה, אבל זה לא מוריד אפילו באחוז אחד את המוכנות שלנו לשבוע הבא מול הפועל  חדרה. יש לנו יומיים של חופש, ובשלישי נחזור בכל הכוח והעוצמה לנצח, כי תמיד שופטים אותנו על המשחק הבא ועם כל הכבוד למשחקים מול מכבי תל אביב וכפר סבא, זהו שכחנו מהם ועכשיו זה שוב דף חדש".