(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
רחמים. גרסאות סותרות מצד ב
רחמים. גרסאות סותרות מצד ב"ש וצה"ל (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

פרסום ראשון. שחקנה של הפועל באר שבע נתי אסקיאס נשפט בצבא והוכנס למעצר של 20 ימים - כך נודע לראשונה לערוץ הספורט. הקשר הצעיר והמוכשר שלא נכח באימון, הועמד לדין לאחר שלטענת שלטונות הצבא יצא עם ב"ש למשחק בצרפת מול ניס ללא אישור.

בב"ש היו המומים כמו גם בסביבתו של אסקיאס משתי סיבות. הראשונה: המועדון דיווח על יציאתו לצרפת וקיבל אישור מדודו מלכא, האחראי מטעם משרד הספורט על החיילים היוצאים לחו"ל. הסיבה השנייה היא שהמפקדת של השחקן שלחה לו הודעת וואטס אפ לטענתו, בה היא אישרה לו את הנסיעה.

לטענת גורמים במועדון, מפקדיו של אסקיאס נתנו לו אישור לעזוב את הארץ לשלושה ימים. עם זאת, לאחר מכן הבינו כי נדרשת חתימה של קצין בכיר על מכתב השחרור, דבר שלא נעשה. כשהבינו שזה הנוהל, השחקן היה כבר על הטיסה. אגב, בב"ש ציינו כי במועדון חיכו לאישורים ואף עיכבו את המטוס עד להגעתם כדי להימנע ממבוכה.

בשל הגרסאות הסותרות והעדויות מצד אנשי ב"ש, ייתכן ששלטונות הצבא יחונו את אסקיאס ויקצרו את עונשו. בינתיים, השחקן שוהה במעצר ולא יילקח בחשבון לסגל במשחק מחר מול מ.ס אשדוד.

תגובת דובר צה"ל: "בקשת החייל ליציאה לחו"ל הוגשה ביום הטיסה ולמרות זאת נבחנה לעומקה. לאור התחלואה המתפרצת במדינת היעד, הוחלט שלא לאשר את הטיסה. החייל עודכן כי בקשתו לא אושרה ולמרות זאת יצא לחו"ל, תוך שהוא מפר פקודה - ועל כן נשפט".

אבוקסיס יחזור לנצח? (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
אבוקסיס יחזור לנצח? (דני מרון) | צילום: ספורט 5

ועכשיו לצד המקצועי. יוסי אבוקסיס ייחסר את אלטון אקולטסה שסובל מרגישות במפשעה מול מ.ס אשדוד. במועדון חוששים לסכן אותו לקראת המשחקים באירופה.

המאמן ימשיך במערך שלושת הבלמים, כשאת מיגל ויטור הפצוע יחליף שיר צדק. סנטיאהו סלליך יירד לספסל ותומר יוספי יפתח לצד ז'וסוואה ומריאנו בריירו בקישור. בחוד יפתחו, אנתוני וארן וג'ונתן אגודלו.

באסיפה הקרין אבוקסיס לשחקנים את המשחקים מול בני סכנין והפועל כפ"ס שהסתיימו בתוצאות תיקו מאכזבות, תוך כדי שהוא דיבר על איבודי הכדור הרבים וחוסר הסבלנות במשחק ההתקפי.

בנושא אחר וכפי שפורסם בערוץ הספורט לראשונה, אריאל הרוש סיכם בניטרה הסלובקית וייצא הבוקר לחתום בקבוצה שממוקמת שישית.

הרכב משוער: אוהד לויטה; אור דדיה, שיר צדק, לואי טאהא, מרוהאן קבהא, שון גולדברג; מריאנו בריירו, ז'וסוואה, תומר יוספי; ג'ונתן אגודלו, אנתוני וארן.