(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
סבג, כרגע לא נראה שהוא ישוחרר בחלון (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
סבג, כרגע לא נראה שהוא ישוחרר בחלון (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המצב של הפועל באר שבע הולך ומסתבך. אחרי שלא פחות מ-11 שחקנים ואנשי צוות כבר נדבקו בקורונה, היום (חמישי) הודיע המועדון כי גם כוכב הקבוצה, ז'וסוואה, נמצא חיובי. ז'וסוואה אמנם שהה לאחרונה שלושה ימים בפורטוגל באישור המועדון, אבל ההערכה היא כי נדבק כמו יתר השחקנים - במהלך המשחק מול ויקטוריה פלזן. "אין לי כאבים או תסמינים. אחזור בקרוב חזק יותר", כתב השחקן ברשת החברתית.

"כחלק מהמתווה עליו החליט בתחילת השבוע הצוות הרפואי והניהולי במועדון, התקיימו היום בדיקות קורונה למספר שחקנים ובדיקות נוספות יתקיימו מחר תוך הפרדה מוחלטת בין הנבדקים. בבדיקות שהתקיימו היום ז'וסוואה נמצא חיובי לנגיף הקורונה. אנו מאחלים לז'וסוואה בריאות איתנה ורפואה שלמה", נמסר מבאר שבע.

12 הנדבקים יעברו בדיקה נוספת רק בסיום תקופת הבידוד. אחד ממאמני הכושר ושני שחקנים, איתן רצון ודוד קלטינס, יסיימו בידוד לפני האחרים מאחר ונמצאו חיוביים לנגיף לפני היתר. המאמן יוסי אבוקסיס, שנמצא חיובי גם הוא, מרגיש מצוין, כמו גם אוהד לויטה, אילי מדמון, נועם גמון ולואי טאהא, שנמצא עם הנבחרת. מריאנו בריירו, איתן רצון ודוד קלטינס העלו חום וסבלו מכאבי שרירים וצמרמורות, אבל אתמול כבר חלה הטבה במצבם.

הדאגה בבאר שבע היא שאם יהיה סבב נוסף של חולים, הם כבר יהיו בספק למשחק הראשון בשלב הבתים של הליגה האירופית מול סלביה פראג, שעתיד להיערך בעוד שבועיים בדיוק. אגב, אחד משחקני הקבוצה מבירת הנגב שנמצא שלילי שלשום, התלונן על תסמינים בפני חבריו.

בשל ההדבקה ההמונית והחשש שהסגל יהיה קצר לפחות למשחק הראשון, אבוקסיס החליט שלא לשחרר את נאור סבג בחלון ההעברות הראשון ולהקפיא החלטות על שחקנים נוספים שהתנדנדו.