sportFive1044434 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
"התקרית מתוארת בצורה מוגזמת. מכבד את חוגג ואוחנה" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אנטואן קונטה ראה את עצמו מחוץ לישראל בעונה הקרובה. אחד מהשחקנים הכי בולטים של בית"ר ירושלים בשנים האחרונות הרגיש שהוא רוצה להתקדם לשלב הבא, והחזיק גם בהצעות, אבל בסופו של דבר חלון העברות האירופי נגמר, וקונטה עדיין כאן. בית"ר ירושלים החליטה להחזיר את המגן לשורותיה, והוא אמור לנחות בישראל בקרוב.

אתמול (שלישי) פורסם בערוץ הספורט על התקרית האלימה של קונטה, במהלכה גורמים בבית"ר טענו שהשליך כיסאות וצעק על אלי אוחנה. קונטה שמע את הסערה מהצד ולא הגיב, אבל הרגיש שההתייחסות אליו והפרסומים סביבו לא משקפים את המציאות. בראיון בלעדי לערוץ הספורט, הבלם סיפר מה באמת קרה לטענתו בתקרית המדוברת, התייחס לעתידו והבהיר: "אכבד את ההחלטה ואשחק בבית"ר ירושלים בעונה הקרובה".

"אני מאוד עצוב, כועס ומאוכזב. הייתי משוכנע שאני אצא לחו"ל, היו לי הצעות מגרמניה, מצרפת ומיוון", הוא פתח את דבריו, "כשיוסי בניון היה בקבוצה, הוא אמר לי שאם תגיע הצעה, לא תהיה בעיה, אבל אחרי שהוא עזב הדברים השתנו. כל שחקן רוצה להתקדם, אני לא שונה מאף אחד. היו הצעות לבית"ר עבורי בלא מעט כסף, אני לא מבין למה בבית"ר טירפדו את זה".

קונטה קרא מרחוק את הפרסומים על התקרית, שהתרחשה לפני חודש וחצי, ונשמע כועס מהפרסום שלה: "מאוד מעניין שתקרית שהתרחשה לפני חודש מתפרסמת פתאום, דווקא אחרי שחלון ההעברות נגמר. לי בטח אין אינטרס לפרסם את התקרית הזאת, מעניין למי כן היה. התקרית מתוארת בצורה מוגזמת על ידי כולם. כן הייתי עצבני מאוד, כן צעקתי, כי זה כסף שמגיע לי ולא הבנתי למה אני לא מקבל אותו, אבל לא הייתי קרוב להרים יד על אף אחד, ובטח שלא על אוחנה. אני בחיים לא ארים יד על אף אחד במועדון. אני נמצא בארץ כבר 3 שנים ומכיר בדיוק את המזג של האנשים פה. יום אחד אתה עצבני ויום אחד פחות. אני לא שונה מאף אחד".

קונטה הבהיר שלצד האכזבה מכך שנשאר, הוא יכבד את חוזהו ויתנהל כמקצוען: "אני מקצוען אמיתי ואבוא לעבוד בצורה הכי חזקה שיש ולעשות הכל למען בית"ר. אני לא שוכח לרגע אחד שבית"ר קיבלה אותי כשהייתי במצב קשה (אחרי המשפט. ת.ל), אני אגיע ואכבד את החוזה. אני מכבד את כל האנשים במועדון ומעריך גם את משה חוגג מאוד, שבאמת רוצה שאשאר ואעזור לקבוצה. אתן הכל למען בית"ר, אבל אני מקווה שאם בינואר תהיה הצעה טובה, הפעם הם יתנו לי ללכת. אם לא, אז בכל מקרה בסוף השנה אעזוב כי אני לא מתכוון לחתום על חוזה חדש".

למרות הכל, יישאר בבית
למרות הכל, יישאר בבית"ר ירושלים, אבל לא מתכוון להאריך חוזה. קונטה (סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

בהמשך לנימה היותר מפיוסת, הצרפתי הבהיר שהיחסים שלו עם סלובודן דראפיץ' ושי ברדה מצוינים: "כשהייתי בארץ היה לי הרבה מאוד שיחות איתם. הבנתי שהם מביאים משהו שונה, משהו שיכול להיות טוב לבית"ר ירושלים, אני מקווה מאוד שהם יצליחו. אני הבנתי שהם בונים עליי, ונראה לי שמערכת היחסים הזאת תעבוד מצוין".

קונטה צפה מהצד בשחרור 5 השחקנים של בית"ר ירושלים (שלומי אזולאי, דן איינבינדר, אור זהבי, דיוגו ורדאסקה וחנן ממן) וגם לגבי זה יש לו דעה ברורה: "הם שחקנים טובים מאוד שיכולים לתרום לבית"ר. איינבינדר הוא סוג של סמל במועדון, ואני מקווה שבסופו של דבר שהם יישארו, כי הם יכולים לעזור לנו המון".

בסיום, הבלם שלח מסר לקהל של בית"ר ירושלים: "שיחקתי גם בצרפת, אבל בשום מקום לא ראיתי קהל כזה גדול וחזק כמו הקהל של בית"ר ירושלים. לאורך כל השנים שלי פה, הם חיבקו אותי ואהבו אותי. אני מקווה מאוד שהם יחזרו מהר מאוד למגרשים וימשיכו לתת לי אהבה".

סוכנו של הבלם, פרנק בלחסן, התייחס לסערה סביבו: "אני סוכן שחקנים 25 שנה ועשיתי הרבה עסקאות גדולות בחיים שלי. אני חייב להגיד שבבית"ר ירושלים, כל עוד יוסי בניון היה, הכל היה בסדר. אחרי שהוא עזב, הדברים כבר נראו אחרת לגמרי וחבל".