(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

העסקה הגדולה של הקיץ בדרך לסגירה. הערב (חמישי) בית"ר ירושלים העלתה הילוך מול מכבי חיפה ובני יהודה והיא נמצאת במגעים סופיים לרכישת 75% מכרטיסו של ירדן שועה, כפי שפורסם בערוץ הספורט.

בעלי בית"ר, משה חוגג, ישלם 850 אלף יורו על החלוץ הצעיר, כאשר 65% יירכשו ממכבי חיפה ועוד 10% מהשחקן עצמו.

על אף הסיכום העקרוני כרגע קיימות שתי מחלוקות. בינואר שעבר חיפה רכשה 60% מכרטיסו של שועה והשאלה עכשיו היא מי ישלם את חמשת האחוזים שנותרו לתשלום עבור בני יהודה, העומדים על כמאה אלף יורו.

בנוסף, בצד הירוק טוענים כי 25% של בני יהודה תקפים רק למכירה בחו"ל ואילו הכתומים טוענים שהם תקפים גם למכירה עתידית בישראל. בכל מקרה, הצדדים אמורים להסתדר ולפתור את המחלוקות ביניהם.

שועה הודיע לירוקים מהכרמל כי ברצונו לעבור לבית"ר לפני יותר משבועיים, אך הפערים במו"מ מנעו עד כה את הצטרפותו. השבוע הוא סיכם עם המועדון על פרטי חוזהו וגם גם העובדה שחוגג שחרר השבוע חמישה שחקנים על מנת לפנות תקציב, הגבירה את הסיכויים שהחלוץ יעשה את דרכו מכפר גלים לבית וגן.

כזכור, החלוץ נרכש בינואר 2019 מבני יהודה בסכום שיא של 1.6 מיליון יורו עבור 60% מכרטיסו. עם זאת, למרות הציפיות הוא לא הצליח להטביע חותם בסמי עופר ולקבע את מעמדו כשחקן הרכב. ב-45 משחקים בירוק שועה הבקיע שמונה שערים ובישל שבעה נוספים.