(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5

 על פניו ציפינו הערב (שבת) לקרב צמוד ומותח בין שתי הקבוצות שפתחו טוב את העונה, אך בפועל בשעה הראשונה של ההתמודדות בין עירוני קריית שמונה לבני יהודה, זה היה לגמרי אחרת, כאשר המארחת ניצחה 0:2, כאשר בתווך יכולה הייתה לכבוש עוד לפחות שלוש פעמים, אך סיפקה החמצות אדירות. 

שלישיית ההתקפה של קובי רפואה: סאקו טורה, יוג'ין אנסה ולוסיו, עשו שמות בהגנה התל אביבית. פעם אחר פעם החלוצים של קריית שמונה הגיעו למצב מול עומר ניראון חסר האונים. פעמיים זה נגמר ברשת, בהזדמנויות האחרות הם החמיצו בצורה די רשלנית, כולל החטאה של אנסה מול שער ריק, אחת נוספת של לוסיו וגם טורה כשל מול ניראון כשהתמהמה באחד על אחד פשוט יחסית.

למרות ההופעה הנהדרת, מול ה'אין הגנה' של בני יהודה, חלה תפנית משמעותית במשחק, כאשר יוג'ין אנסה ראה את הצהוב השני והורחק בדקה ה-62. בשלב הזה, ניר ברקוביץ' הכניס את כל הכלים ההתקפיים שלו והשחקנים שלו תקפו ללא הפסקה. למעשה, המשחק עבר לשליטה מוחלטת של בני יהודה, שלא הורגשה עד אז.

 

למזלה של קריית שמונה, שעלתה זמנית למקום הראשון, לפחות עד סיום המשחק של מכבי חיפה מול הפועל חיפה, היא קיבלה הצגה אדירה של דז'יוגאס ברטקוס. השוער, שכאמור לא עבד יותר מדי ב-62 הדקות הראשונות של המשחק, סיפק הצלות אדירות, שש כאלו ובזכותו קובי רפואה סיים את המשחק בחיוך גדול.

בצד המפסיד, לניר ברקוביץ', שרשם הערב את ההפסד הראשון שלו כמאמן בני יהודה, יש לא מעט עבודה, כאמור בעיקר בצד ההגנתי. לקבוצה היריבה היה פשוט מדי להגיע לחלק האחרון של המגרש. מנגד, אי אפשר להגיד שהוא לא ניסה להשיג ניצחון, כשלא חשש לעשות חילופים התקפיים, כולל אחד כבר בדקה ה-19.

נקודת אור נוספת של המאמן הוא ניב זריהן, שהיה הבולט מבין שחקניו, עם כדורים מצוינים לתוך הרחבה, שבגלל היכולת של ברטקוס לא הסתיימו בשער של הזהובים.

התל אביבים יצטרכו להתאושש מהר, כי בעוד שלושה ימים בני יהודה כבר תקיים משחק נוסף, בבלומפילד מול הפועל חיפה. קריית שמונה ללא אנסה וסתיו פיניש שהורחק לאחר שריקת הסיום, תקיים גם כן משחק ביום שלישי, כשתארח משחק נוסף, מול הפועל תל אביב.