(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
הפועל עצרה פעילות (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
הפועל עצרה פעילות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

עוד לפני ההודעה הרשמית על האישור שניתן לקבוצות הספורט המקצועניות לשוב להתאמן החל ביום רביעי הקרוב, הפועל תל אביב הפכה לקבוצה החמישית בליגת העל שעצרה פעילות באופן רשמי ויצאה לחל"ת (חופשה ללא תשלום). השחקנים שמעו על ההוצאה לחל"ת מהתקשורת ולא בצורה מסודרת מההנהלה, וזה לא היה הדבר היחיד שהטריד את מנוחתם.

מתברר כי שחקני הפועל קיבלו משכורת מקוצצת על חודש ספטמבר. השחקנים שקיבלו היום (שני) את תלושי המשכורת, נדהמו לגלות כי הם לא קיבלו משכורת מלאה. הקיצוץ כמובן נעשה באופן חד צדדי והם כבר פנו לעורך הדין רועי רוזן בעקבות המצב.

במועדון הסבירו: "בעקבות היציאה לחל"ת השחקנים לא קיבלו משכורת מלאה. הוצאנו את השחקנים לחל"ת החל מה-26 בספטמבר ועד ליום הזה הם קיבלו את כל המשכורת שמגיעה להם".

בנוסף, בהפועל התייחסו להוצאה לחל"ת: "כמועדון, לא רצינו להגיע למצב הזה, אבל לא נותרה לנו כל ברירה. הממשלה לא העבירה עד היום סכום כלשהו עבור תמיכות שהובטחו על ידי שריה - ובכך, לא מאפשרת את קיומו של ספורט מקצועני".

"אין הכנסות למועדוני הכדורגל, פעילות הענף הופסקה ונפגעה אנושות ע"י הממשלה - שככל הנראה אינה מעוניינת בהמשך קיומו של הכדורגל המקצועני", תקפו בהפועל, "כולנו תקווה כי יימצא פתרון יעיל להחזרת הכדורגל במתווה כזה או אחר - וכולנו נשוב למגרשים במהרה".

כמו כן, גורם בכיר בהנהלה של הפועל ת"א אמר לערוץ הספורט: "אין לנו ברירה. רוצים להרוס פה את הספורט".

בכך, האדומים הצטרפו למכבי פתח תקווה, הפועל כפ"ס, הפועל חדרה ובני סכנין שכבר הודיעו על הפסקת הפעילות שלהן. שחקני הסגל הבוגר, אנשי מחלקת הנוער וכלל עובדי המועדון קיבלו הודעה מההנהלה כי הם יוצאים לחופשה ללא תשלום מהתאריך בו הופסקו האימונים ועד ההודעה על חזרת הליגה.