(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
איביץ' עם לייבוביץ', כעס על השיפוט (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
איביץ' עם לייבוביץ', כעס על השיפוט (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

יצא בזול. יונתן כהן לא יעמוד לדין משמעתי בעקבות תנועת השיסוף שביצע לאחר השער בדרבי מול הפועל תל אביב, כך קבע תובע ההתאחדות, עורך הדין ניר רשף. עם זאת, האחרון נזף בחלוץ מכבי תל אביב והבהיר כי אם התנהגותו לא תשתנה, לא תהיה לו ברירה אלא להעמידו לדין.

"מצופה משחקן מוביל ומכזה הנמנה על סגל נבחרת ישראל להוות דוגמא ולא לנהוג כאחרון הפוחזים ברחוב", כתב עו"ד רשף והוסיף: "מדובר במעשה בעייתי בלשון המעטה. יתרה מכך, המשחק לווה מראשיתו בהתפרעויות קשות מצד מחנות האוהדים של שתי הקבוצות, ואקט כמו זה שביצעת הוא בבחינת הוספת שמן למדורה".

בעוד יונתן כהן לא יעמוד לדין, תובע ההתאחדות החליט להעמיד את מכבי והפועל תל אביב לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה על ידי אוהדים. הדיונים יתקיימו ביום רביעי הקרוב.  בשעה 17:00.

ביקורת על השיפוט, ולמה כהן לא היה בסגל?
המתיחות בין מכבי תל אביב למערכת ה-VAR מעלה הילוך. גורמים בשורות האלופה די משוכנעים שהשער של איילון אלמוג אמש (שבת) בתיקו המאופס מול מכבי נתניה היה חוקי. במהלך בו אלמוג כבש הוא ביצע לפי טענת השופטים עבירה ועל כך פסלו את השער, אחד מבין ארבעה שנפסלו בהתמודדות זו.

עמדתו של המאמן ולדימיר איביץ' לאחר המשחק הייתה מאד ברורה: "מנקודת המבט שלי השער היה חוקי". לגבי ההרגשה האישית שלו כשנפסלו לו ארבעה שערים במשחק אחד, הוא עקץ את מי שהיה מאחורי מסכי ה-VAR: "תשאלו את מר אדלר".

המאמן הסרבי בחר הפעם ברוטציה רחבה וערך לא פחות משבעה שינויים בהרכב, כאשר יהונתן כהן הוא זה שנשאר מחוץ לסגל. ההחלטה העלתה הרבה תהיות ולא התקבלו כל כך תשובות לגבי הסיבה לפיה המאמן בחר להשאיר את השחקן בחוץ. לא ברור אם כהן הושאר מחוץ לסגל בשל תנועת השיסוף שביצע בדרבי, או באמת כדי לקבל מנוחה.

גם איביץ' בעצמו לא נתן תשובות ברורות: "יש לנו החלטות שהן שלנו. לפעמים זו מנוחה, לפעמים יכול להיות בגלל דברים אחרים". בכל מקרה, במכבי ת"א הכחישו שזה קשור לתנועת השיסוף, ובסביבת המועדון יש לא מעט ביקורת על המהלך: "כהן השחקן הכי חם בסגל, אפשר היה להוציא אותו מההרכב, לא היו חייבים מהסגל כולו".

מי שקיבל אתמול מחמאות היה איילון אלמוג, שהוכיח שבהחלט אפשר לקחת אותו בחשבון. יחד עם זאת, התוצאה אתמול סגרה למכבי תל אביב סיבוב עם הישג נדיר - סיבוב שלם ללא ספיגות. שחקנים אמרו: "זה הישג שפשוט לא נתפס. פסיכי בכל המובנים. זה מראה על קבוצה חזקה ומאומנת מאד. הלוואי וזה לא ייגמר".

שחקנים נוספים בקבוצה גם כן התייחסו לפסילת השער אתמול: "השער של איילון היה חוקי במאה אחוז, לא הייתה עבירה על זבידאת ולא הייתה נגיעת יד. לא ברור למה נפסל".

אופיר דוידזאדה התראיין לאחר המשחק ודיבר על נושא השערים שנפסלו: "היה משחק קצת הזוי האמת, אלו החלטות של שופטים. צריך לכבד את זה, אנחנו נתרכז בעצמנו ונחכה למשחק הבא. הגענו למצבים ונפלנו בקטנות. זה קורה בכדורגל, אני חושב שהתעלינו על נתניה בכל פרמטר. נתנו משחק טוב. ההצלה היחידה של טננבאום הייתה בנבדל. המאבק עם סאבוריט? אני חושב שכל שחקן שמקבל הזדמנות צריך להראות שמגיע לו לשחק ולהיות בהרכב. זו מטרתי. באתי עם אנרגיה, התגעגעתי לדשא ושמח שנתתי משחק טוב".

כשנשאל לגבי הסיכויים לאליפות, המגן אמר: "לא חושבים על זה, מתרכזים בכל משחק. רצינו לנצח וחבל - הפנים למשחק הבא. נתניה במומנטום טוב. קורה שלא מבקיעים. אנחנו כמובן מאוכזבים, מכבי תמיד רוצה לנצח. צריך לקחת הכל בפרופורציות, אנחנו עדיין במקום הראשון וצריך להמשיך את זה".