sportFive972519
צילום: ספורט 5
קלינגר. העיקר התוצאה (סוכנות ג'יני)
קלינגר. העיקר התוצאה (סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

הדרך של אנשי ושחקני הפועל ת"א אמש (שבת) מקריית שמונה למרכז הייתה אמנם ארוכה, אך מתוקה במיוחד. במועדון יצאו מרוצים מאוד מה-0:1 על עירוני ק"ש, שהיה קטן אך גדול מאוד. בבכורה של ניר קלינגר על הקווים ושל משה סיני ביציעים כנציג הבעלים, לאנשי הפועל ת"א היה חשוב בעיקר לסיים את המשחק עם שלוש נקודות, כשהדרך פחות קריטית.

אנשי המועדון שחררו הרבה מאוד לחץ עם שריקת הסיום. איציק ושרון ניסנוב, שישבו ליד סיני במהלך המשחק, ירדו לאזור חדר ההלבשה אך לא שוחחו עם השחקנים, שהיו עסוקים בחגיגות. בכלל, בימים האחרונים מאז מונה סיני, השניים מרבים לשדר מסרים כי הם לוקחים מעתה שני צעדים אחורה בכל מה שקשור לניהול המקצועי. השאלה הגדולה היא - האם זה באמת יקרה הלכה למעשה.

"השחקנים עמדו טוב על המגרש. הכי חשוב שהם ניצחו, ועוד במגרש כזה. רצינו לצאת לפגרה בשקט ועם חיוך", אמר גורם בכיר במועדון. "ראינו לחימה, נחישות ומחויבות - זו כבר התקדמות. הכדורגל עדיין טעון שיפור", ציין גורם נוסף.

למרות התוצאה, במועדון הודו שהיכולת הייתה רחוקה מלהרשים וכי לקלינגר מצפה עוד עבודה רבה. "נכון שלא נראינו טוב, אבל כולם נלחמו, היו גם פעולות טובות. ניר איתנו רק כמה ימים, אבל יש הרגשה טובה של משהו חדש", אמר שחקן בקבוצה.  

ג'ראפי. סחט מחמאות (סוכנות ג'יני)
ג'ראפי. סחט מחמאות (סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

כמובן שהשחקנים דיברו גם לא מעט על עצירת הפנדל של יואב ג'ראפי, שבזכותה האדומים נשארו ביתרון. חשוב לציין כי מי שנתן לשוער את ההמלצה לאיזה צד לזנק היה עמי גניש, מאמן השוערים. גניש ניצל את הדקות של בדיקת ה-VAR והעביר לבוזגלו את ההוראה, וזה העביר אותה לג'ראפי רגע לפני הבעיטה.

עוד נושא שעמד במוקד היה העברת סרט הקפטן לאוראל דגני. לאחר שבוזגלו הוחלף, הוא העביר את הסרט ללקס, והאחרון ויתר עליו ומסר אותו לדגני. כזכור, ניסו אביטן היה זה שהחליט כי בוזגלו ולקס יהיו הקפטנים החדשים של הקבוצה, לאחר שדגני הודח מהתפקיד בעקבות התקריות שהיו מולו בקיץ ורצונו לעזוב. כעת, קלינגר שוקל בחיוב להחזיר את דגני להיות הקפטן, אך טרם התקבלה החלטה סופית בעניין. המאמן כבר דיבר על כך עם השחקן ובפגרה יחליט סופית.

לקס אמר על דגני בסיום: "אני מכבד את החלטת המאמן. אוראל הוא הקפטן מבחינתי, הוא לקח מנהיגות אחרי שלקחו לו את הסרט. לכן לא משנה מי עונד את הסרט". אגב, לקס סובל מבקע בשרירי הבטן התחתונה, אך לא זקוק לניתוח.   

סיני. מה שהוא ירצה הוא יקבל (סוכנות ג'יני)
סיני. מה שהוא ירצה הוא יקבל (סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

וחזרה לקלינגר. המאמן החדש רצה לעבור בשלום את המשחק מול ק"ש כדי להגיע לפגרה בראש שקט ולהתחיל את העבודה הקשה באמת. בצוות המקצועי שוקלים אף לצאת למחנה אימון קצר במהלך שלושת השבועות הקרובים. "מה שמשה וניר ירצו, הם יקבלו", אמרו בהנהלה.

בעקבות הפציעה של שחר הירש, ייתכן וקלינגר יבקש להחזיר את אחמד עאבד לסגל. כזכור, החלוץ והמועדון מנהלים בימים אלה הליך בוררות, אחרי שהנהלת הקבוצה הודיעה לשחקן כי הוא הפר חוזה. כבר בתחילת הקיץ עאבד קיבל הודעה כי הוא לא בתכניות המקצועיות, אך מעבר לקבוצה אחרת לא צלח ומזה תקופה לא מבוטלת הוא כבר לא מתאמן עם חבריו. "יהיה קשה להחזיר את אחמד לסגל אחרי כל מה שהיה איתו, אבל נחכה ונראה אם זה מה שהצוות יבקש", אמרו בהנהלה.  

עומר דמארי, שסובל מקרע במפשעה, ועמנואל בואטנג, שמתאושש מניתוח בברך, אמורים לפי התכניות הרפואיות להיות כשירים אחרי הפגרה. גם סטפן ספירובסקי צפוי להיות כשיר עד אז. לאחר הפגרה מצפים לאדומים שני משחקים סופר קשים בהפרש של שלושה ימים: קודם בית"ר ירושלים ולאחר מכן הדרבי התל אביבי.