(צילום: דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
בחיפה חוששים כי יחמיץ גם את פיינורד. בן שהר (צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
בחיפה חוששים כי יחמיץ גם את פיינורד. בן שהר (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

הסאגה שמסרבת להסתיים. אחרי שלא שותף במחזור הפתיחה ב-0:0 מול הפועל חדרה, עושה רושם כי גם את המשחק נגד בני סכנין צפוי קשר מוחמד אבו פאני לראות מהיציע. בשלב זה, לא צפויה להתקיים פגישה בין הנהלת מכבי חיפה לשחקן, כשעדיין לא ברור אם תיקבע כזו לפני פתיחת שלב הבתים בקונפרנס ליג.

שני הצדדים מאוכזבים מהסיטואציה שנוצרה. גורם המעורה במו"מ סיפר לערוץ הספורט: "כרגע המו"מ במבוי סתום, לא קל יהיה להגיע להבנות". השיחה האחרונה בין הצדדים הייתה בבוקר המשחק נגד הפועל חדרה, כשהמחלוקות נוגעות לגובה השכר, מענק החתימה וסעיף השחרור לחו"ל.

בתוך כך, לאט לאט המועדון חוזר לשגרה. אמש (רביעי) חידשה הקבוצה את אימוניה, יחד עם שחקני הנבחרות שרשמו אימון קל. שני השחקנים שרשמו את דקות המשחק הרבות ביותר במהלך הפגרה, המגן סאן מנחם והקשר עלי מוחמד, נבדקו, שוחחו עם הצוות המקצועי - ושניהם צפויים לפתוח במשחק הליגה הקרוב, בשבת מול בני סכנין.

מנחם, יש לציין, שיחק בכל שלושת משחקיה של נבחרת ישראל - 90 דקות מול איי פארו ודנמרק, ועוד 73 דקות במשחק מול אוסטריה.

הבשורות הרעות הגיעו מכיוונו של החלוץ, בן שהר, שנטש את האימון בשל פציעה בשריר הירך האחורי. שהר יפסיד את המשחק נגד סכנין, והוא בספק גדול גם למשחק נגד פיינורד. החלוץ שהגיע הקיץ מאפואל ניקוסיה ייבדק ובמועדון מקווים כי הפציעה אינה חמורה מכיוון שלירוקים מצפה לו"ז צפוף וברק בכר יצטרך לבצע רוטציה.

בנושא אחר לחלוטין, היום תערך הלוויתו של עודד ארד ז"ל, אביו של בלם מכבי חיפה, עופרי ארד. הלוייה תתקיים בקיבוץ החותרים בשעה 17:00 ואליה יגיעו אנשי המועדון. אוהדי מכבי חיפה מארגנים מחווה ובדקה ה-15 נגד בני סכנין (מספר חולצתו של ארד) ימחאו כפיים למשך דקה.

בלם הקבוצה, עופרי ארד שאיבד את אביו זכה לתמיכה מהמועדון, שחקני נבחרת ישראל, שחקנים ששיתפו עמו פעולה, הפועל ר"ג, אוהדים רבים ואזרחים. היום תערך ההלוויה של עודד ארד ז"ל בקיבוץ החותרים.

בתוך כך, בימים האחרונים עמלו במכבי חיפה על הקשר עם הקהל ועל מציאת פתרון מול ארגון האוהדים לאחר שאלה הודיעו על חרם. במועדון הודיעו כי רוכש מנוי לשלב הבתים של הקונפרנס ליג יזכה להטבה: כרטיס לגמר גביע הטוטו או כרטיס נוסף לאחד ממשחקי הקונפרנס ליג.

השיח היה סביב הכרטיס לגמר גביע הטוטו, אותו רצו האוהדים, אך בשל העובדה שהמשחק יערך באיצטדיון בנתניה ומספר הכרטיסים שיוקצו לירוקים מוגבל, לא מאפשר למועדון להתחייב לכרטיס לגמר גביע הטוטו לכל רוכש מנוי.

הפתרון היה הטבה למספר מוגבל של מנוים, כשישנה קדימות למנוי הליגה. ארגון האוהדים מיהר לצאת בהודעה שהוא קורא לכלל האוהדים לרכוש מנויים וכפי שתחילה צפו במועדון, במשחק נגד פיינורד יהיו מעל 20 אלף ירוקים.

בתוך כך, במועדון הירוק מהכרמל הגיעו לסיכום עם מכבי תל אביב על הקצאת 4000 כרטיסים לאוהדי הקבוצה בבלומפילד בעוד שבוע, כשכמות דומה תוקצה לאוהדי הצהובים במשחק הבא בסמי עופר.

בנושא אחר, מאות ליוו הערב את אביו של עופרי ארד, עודד, בדרכו האחרונה, כולל נשיא המועדון, יעקב שחר, אנשי ההנהלה, הצוות המקצועי ושחקני הקבוצה. "אהבת נפשי. היתה לי את הזכות להיות הבן שלך", ספד השחקן לאביו. "תודה שהיית אבא כל כך טוב בשבילי. באת איתי לכל אימון ומשחק, ליווית אותי לכל אורך הדרך. החלום התגשם אבא, היית כלכך מאושר והבטחתי לך שאגשים לך את כל החלומות. ביקשת ממני שאביא לך אליפות. אתה היית אריה עם המחלה ואני הייתי ואהיה בשבילך אריה על המגרש. אני אוהב אותך אבא שלי".