(צילום: דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

בית"ר ירושלים מתכוננת לדרבי ראשון בליגה מזה 21 שנה, כאשר הערפל סביב המועדון עדיין נמשך. הבעלים, משה חוגג, עדיין לא הבהיר האם ימשיך במועדון - ומפזר כל העת רמיזות כי הוא צפוי לקחת צעד אחורה מניהול המועדון, אותו רכש בקיץ 2018. 

במועדון מעריכים כי חוגג יצהיר על המשך הדרך ביום שני, לאחר המפגש עם הפועל ירושלים בליגה (20:30, שידור ישיר ב-5SPORT), כאשר אחת האפשרויות שעולה על הפרק היא מינוי נאמן, שינהל את הקבוצה בשמו של חוגג (בדומה למהלך שביצעה אלונה ברקת לפני כשנה וחצי, כאשר מינתה את עו"ד יצחק יונגר לנאמן מטעמה).

כעת, השאלה הבולטת היא איך הרצון הזה משתלב עם החיזוק שאמור להגיע לקבוצה עד סגירת חלון ההעברות: המגן דור אלו, קשר זר ואולי גם קשר ישראלי נוסף. בכל מקרה, חשוב לזכור שגם אם ימונה נאמן, זה לא יהיה דרך בית המשפט, ולמעשה חוגג עדיין יהיה מעורב בניהול המועדון.

גם על המגרש, בית"ר טובעת בבעיות בהכנות שלה למשחק החשוב ביום שני, כשרובן מגיעות מהחלק האחורי: הקשר אביאל זרגרי עדיין לא חזר לאימונים, לא מתאמן באופן סדיר ואינו צפוי להיכלל בסגל לקראת המשחק. ז'וסוואה מחייאס, הבלם החדש מוונצואלה, ערך רק היום (חמישי) את אימון הבכורה שלו - ושאלת המפתח נוגעת לאוראל דגני.

בלם נבחרת ישראל לא ישחק בכל מקרה מול הפועל ירושלים, בשל הרחקתו במחזור הפתיחה מול הפועל באר שבע, אך בבית"ר חוששים כי הוא חזר ממשחקי הנבחרת מול איי פארו, אוסטריה ודנמרק כשהוא פצוע, ובכל מקרה הוא ייבדק באיזור המפשעה.

בקבוצה מקווים שלא איבדו אותו לתקופה ארוכה יותר, דבר שעשוי להוות מכה מקצועית קשה מאוד עבור בית"ר - שתעלה עם סגל חסר במיוחד, בניסיון להשיג ניצחון ליגה ראשון העונה מול היריבה העירונית. אגב, במקביל, גם איתמר ניצן ומרקו ינקוביץ' חזרו מהנבחרות והתאמנו עם הקבוצה לקראת הדרבי.