(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הרגע הגדול של יונתן כהן תפס אותו במהלך האימון. בבת אחת, חלוץ מכבי תל אביב הבין שיש אישור - שהוא רשאי לנסוע לאיטליה ולהגשים את החלום שלו: לשחק באירופה. אמש (שני), החלוץ נחת בארץ המגף, והיום הוא יעבור בדיקות רפואיות בקבוצתו החדשה, פיזה מליגת המשנה.

כהן נטש את מתחם האימונים והתארגן במהירות, כך שהצליח להגיע כשעה לפני הטיסה לנמל התעופה בן גוריון. הוא יצא באמצעות סוכניו, שלומי בן עזרא וגלעד קצב, שהזמינו את הטיסה מתוך אמונה שהנושא ייסגר, למרות שאתמול אחר הצהריים הם הבינו שזה לא ייצא לפועל, עד המהפך - וההודעה שהגיעה אתמול בערב, משני הצדדים.

ההחתמה מגיעה בסופו של משא ומתן ארוך, שנמשך שבועות. כל העת, לקחו בו חלק המנהל המקצועי של פיזה, קלאודיו קייליני (אחיו של בלם יובנטוס, ג'ורג'יו), כמו גם הבעלים היהודי של הקבוצה, אלכסנדר קנסטר - מה שמעיד על הרצון העמוק של האיטלקים להחתים אותו, גם בימים בהם נראה שהמו"מ תקוע ולא מתקדם. פיזה הגישה מספר הצעות, כשבסוף העסקה נסגרה על הסכום הסופי - 2.2 מיליון יורו.

גם מצידו של כהן, הרצון היה ברור למדי: החלוץ היה נחוש לעזוב, והבהיר זאת לכל הגורמים מצידה של מכבי תל אביב. הדברים הגיעו עד כדי צעד קיצוני - הפוסט הנוקב שפרסם באינסטגרם. כהן הבהיר בו כי הוא אינו מרים ידיים, מה שהביא לכך שבשלב מסוים לא התאמן עם הקבוצה. בסביבתו הבהירו היום: "הוא הבין שזה אחד הצ'אנסים האחרונים שלו לצאת לאירופה, ולא היה מוכן לוותר על החלום".

כהן צפוי להשתכר קרוב לחצי מיליון יורו, בחוזה לארבע שנים, בו קיימת גם אופציה לעונה נוספת, דבר שמעיד כמה בונים עליו במועדון האיטלקי. "יונתן אוהב את הפרוייקט בפיזה, ואת החלק שמייעדים לו שם", המשיכו ואמרו בסביבתו. אגב, אם פיזה תצליח להעפיל לסריה א' בסיום העונה, מכבי ת"א צפויה לקבל סכום נוסף של 300 אלף יורו, וגם 15 אחוזים ממכירה עתידית של השחקן שגדל במועדון.