(המועדון הרשמי) (צילום: ספורט 5)
(המועדון הרשמי) | צילום: ספורט 5
מחפשת חיזוק נוסף. (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מחפשת חיזוק נוסף. (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מאמן קבוצת הנוער של הפועל באר שבע, שרון אביטן, הגיש תלונה במשטרה בעקבות איומים שספג והסתה פרועה לכאורה מצד אביו של אחד משחקני הנוער ברשת החברתית. בתגובה, המשטרה הוציאה לאב צו הרחקה מאביטן, שמסר את הצד שלו בנושא: "מדובר במגן שמאלי מאוד מוכשר ושחקן נבחרות שהפועל ב"ש מטפחת כבר שנים. האב רצה לשחרר את הילד בחינם ואני סירבתי ומאז הוא מכפיש אותי ומוציא הודעות קשות נגדי בכל מיני מקומות". את תגובת האב לא ניתן היה להשיג עד מועד הכתבה.

אביו של הילד, אלי, אמר בתגובה: "מעולם לא איימתי על שרון אביטן. לא דרשתי שהילד ישוחרר בחינם. נהפוך הוא. הילד בקושי שנה וחצי בב"ש ולא הקבוצה הזו המליצה עליו לנבחרת אלא מאמנים אחרים כמו יוסי טוויל ממכבי נתניה. הוא רוצה לעזוב בגלל סיביות אישיות ומרחק גדול מאימו שגרה בחיפה. הוא יושב בבית כי חסמו אותו מכל כיוון. החלטתי לפתוח את כל מה שאני יודע על שרון כי הוא מתעלל בו. לא מבין מה הוא רוצה מהחיים שלנו".

באשר לקבוצה הבוגרת, אחרי שהגיעו לסיכום עם החלוץ הקולומביאני ג'ונתן אגודלו, בבאר שבע ממשיכים לחפש גם קשר אחורי זר. הסקאוט הראשי דודו עזריה ביקש להעביר רשימת שחקנים מקולומביה כדי שאולי אחד מהם יתאים לפרופיל שאליניב ברדה ויוסי אבוקסיס מחפשים, דבר שאם יקרה, גם יקל מן הסתם על התאקלמות השניים בישראל. שני השמות שעלו הם של בלדומארו פרלאסה וחואן קרלוס קאייסדו.

וארן שב לאימונים. (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
וארן שב לאימונים. (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

יוסי אבוקסיס העדיף שלא לדבר אתמול עם השחקנים על ההפסד למכבי תל אביב ומשוכנע שבעתיד, כשהקבוצה תיכנס לכושר טוב יותר, היכולת תהיה שונה, בטח כשז'וסוואה, אלטון אקולטסה ומיגל ויטור ישובו. מנגד, מי שעשוי לעזוב הוא עמית ביטון. שחקן הבית, שפתח מול האלופה, לא הסכים לחתום על חוזה ארוך טווח וסוכנו, דודו דהאן, כבר בוחן אופציות בחו"ל עבורו. גם חתימתו של איתן רצון עשויה לקדם את עזיבתו של ביטון, במיוחד אם הבלם החדש שהצטרף מהפועל עכו לא יושאל.

הבשורה המשמחת בתחילת השבוע בהפועל באר שבע הייתה חזרתו של אנתוני וארן לאימונים. אחרי תקופה ארוכה שבה לא נכח באימונים בעקבות סחרחורות ומכאבי ראש, החלוץ ערך אימון קל כשבסיומו עוד חש ברע אבל נראה כי יש התקדמות במצבו. הבדיקות שעבר השחקן הראו כי הוא לא סובל מבעיה רצינית, אבל במועדון ימשיכו לסייע לו בבדיקות נוספות כדי לאתר את הבעיה, אם ישנה כזו.

סינטיהאו סולליך לא התאמן תקופה ארוכה ולכן לא היה בסגל במשחק האחרון והוא יקבל דקות משחק בהדרגה. רותם חתואל עשוי לחתום וההחלטה לגביו תתקבל עד סוף השבוע.