(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
אם מכבי חיפה תעפיל לשלב הבא, תצטרך לטוס ישר לרוסיה בשביל להעביר את
אם מכבי חיפה תעפיל לשלב הבא, תצטרך לטוס ישר לרוסיה בשביל להעביר את הסגר ברוסטוב? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מדינת ישראל תיכנס לסגר שני, כך הוחלט היום (ראשון) אחרי ישיבת הממשלה. אבל ייתכן מאד שהכדורגל הישראלי יוחרג, וכך הליגות המקצועניות יוכלו להמשיך לפעול. במנהלת הליגות יבקשו מהממשלה שזה אכן יקרה, ובינתיים גם שר התרבות והספורט, חילי טרופר, מצטרף מהבידוד הביתי למאבק לאפשר את קיום הליגות.

תחילה היה חשש גדול מאוד במנהלת בנוגע לסגר הכללי לשבועות הקרובים. בארגון נלחמים על מנת להחריג את הליגות המקצועניות, כדי לאפשר את ההמשך התקין של המשחקים. אם יחליטו רק על סגירת מקומות עם קהל, יהיה הרבה יותר קל להמשיך את הכדורגל. הבקשה תוגש למשרד הבריאות, משרד האוצר וכן משרד הספורט, שכן הטענה המרכזית היא שבכדורגל גם ככה אין קהל.

הבעיה מחריפה בכל מה שנוגע לנציגות באירופה. כזכור, מכבי תל אביב (מוקדמות ליגת האלופות), מכבי חיפה והפועל באר שבע (מוקדמות הליגה האירופית) נמצאות בעיצומו של מעגל המשחקים בשבוע הקרוב, ואם יעפילו לשלבים הבאים, יצטרכו להיערך בצורה שונה אם יהיה סגר. קבוצות שיתארחו בחו"ל בסיבוב הבא יצטרכו אולי להקדים את היציאה שלהן לפני ערב ראש השנה.

יתרה מזאת, אם יהיה סגר בארץ והכדורגל לא יוחרג, וכן מכבי ת"א תעבור את דינמו ברסט בסיבוב המוקדמות השלישי של ליגת האלפוות ותעלה לשלב הפלייאוף, היא לא תוכל לארח את זלצבורג בארץ. הצהובים יצטרכו למצוא מגרש חלופי ולהישאר בחו"ל עד הגומלין ולעשות שם את גל ההכנות והאימונים.

מכבי חיפה שתארח את קייראט בסיבוב השני בליגה האירופית, תעמוד בפני מצב דומה אם הכדורגל לא יוחרג. הירוקים שיפגשו את רוסטוב יצטרכו לצאת לפני הסגר וערוך גם הם את ההכנות לקראת המפגש מול הרוסים בחו"ל. גם הפועל ב"ש כמובן במצב זהה, לכן מתבצע לחץ גדול להחריג את הכדורגל.

בנוסף, חשש גדול בקרב הקבוצות כי אם יוטל סגר כולל, לא יסכימו או יוכלו להגיע לפה זרים על מנת לחזק את הליגה. כזכור, חלון ההעברות של ליגת העל ייסגר בתחילת אוקטובר.