sportFive1039188 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
החמיא, אבל נשאר לאקוני. דוניס לגבי זהבי (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
החמיא, אבל נשאר לאקוני. דוניס לגבי זהבי (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי המעידה מול מכבי פתח תקווה במחזור הראשון, מכבי תל אביב רוצה לחזור למסלול: בשבת היא תפגוש את בני יהודה, בניסיון להשיג שלוש נקודות ראשונות העונה. לפניהם של הצהובים שבוע גורלי - "הדרבי הקטן" בשבת, כשביום רביעי כבר תחכה לה דינמו ברסט בסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות, בידיעה שניצחון שלה במשחק הבודד יבטיח לה שלב בתים אירופי.

היום (חמישי) כינסו הצהובים מסיבת עיתונאים, בה התייחסו לשלל הנושאים הבוערים סביב הקבוצה. על יד המיקרופונים עמדו המאמן יורגוס דוניס והקשר דן גלזר. הסוגיה המעניינת ביותר, באופן טבעי, עליה נשאל דוניס היא ערן זהבי - האם הוא באמת יגיע למכבי תל אביב? "הוא שחקן מצוין, חלוץ מצוין", שיבח אותו דוניס, "אבל אני לא האיש לענות על השאלה הזאת".

בנוסף, הוא התייחס גם למשחק הקודם מול מכבי פ"ת: "הייתי מרוצה מהמחצית הראשונה שלנו, אבל מאוכזב מהתוצאה. כשאתה משחק ככה, אתה צריך גם לנצח. נצטרך לנצל מצבים טוב יותר". דוניס נשאל גם על התקרית בה התעמתו יונתן כהן וניק בלקמן, סביב בעיטת הפנדל אותה האחרון החטיא. "בכדורגל יש רגעים יותר ופחות טובים, ואנחנו עובדים כמו במשפחה, אז סגרנו את הדברים בתוך הבית. בלקמן הוא הבועט הראשון כרגע, כי הוא דייק בהרבה בעיטות, ויש הוראות ברורות לגבי הבעיטות. אין בלבול בעניין, אבל אני שמח שיש לנו כמה בועטים טובים ושיש בחירה".

כמו כן, הוא התייחס גם לסוגיית הרכש - או הרכש שאין, עד עכשיו. "אני יודע שלעיתונאים ולקהל הדברים האלה מאוד מעניינים, המטרה שלי היא לעבוד עם השחקנים שיש, ולהיות מוכנים. אנחנו רוצים להביא שחקנים, ונילחם על זה, אבל בינתיים אני מרוכז בעבודה היומיומית". ומה לגבי אורוש ניקוליץ'? "נפגשתי איתו, הוא צריך זמן, הוא גם במצב לא פשוט. אני מקווה שעוד כמה חודשים הוא יוכל לחזור". וכן, הגיעו גם ההשוואות הבלתי נמנעות לקודמו בתפקיד, ולדימיר איביץ': "כל מאמן הוא שונה, אבל יש השוואות וזה לגיטימי. גם אני מאמין שקבוצה לא תחזיק מעמד בלי משמעת, אבל לפעמים אפשר להשיג משמעת בדרך אחרת".

"נביא את התסכול למשחק הבא". שחקני מכבי ת"א אחרי ההפסד (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
לצידו של דוניס במסיבת העיתונאים התיישב דן גלזר - שחקן העונה שעברה, ומי שחווה תחושה לא מוכרת בשנתיים שלו במכבי: הפסד. "אנחנו לא רגילים לתחושה הזאת. אני שמח שהרגלנו את עצמנו ואת כל המדינה לזה שאנחנו לא מפסידים - אבל כמו שניצחנו ביחד, נפסיד ביחד ונעבור את התחושות כמו גברים. נביא את התסכול למשחק הבא". האם הוא מריח את אירופה? "אני כרגע במכבי תל אביב, ואני במאה אחוז מושקע לטובת המועדון. אני אתן הכל. כמו כל שחקן, יש לי שאיפות לצאת לחו"ל, אבל אני לא מתעסק בזה. גם ביקשתי מהסוכן לא לעדכן אותי. אני מרוכז כולי במכבי ת"א".

גם גלזר התייחס לתקרית בין שני חבריו, יונתן כהן וניק בלקמן. "יונתן הוא מקצוען, וזה בא מתוך ווינריות ורצון לנצח. בסופו של דבר, שניהם פתרו את הנושא אחרי המשחק, ואני מקווה שהם יוכיחו את זה במשחק הבא". ואי אפשר שלא היה להתייחס גם לאתגר האירופי שמצפה למכבי בהמשך השבוע: "מתחילת העונה שמנו לעצמנו למטרה להגיע לשלב בתים באירופה, חווינו אכזבות, ואנחנו מודעים שזה משחק מאוד חשוב. אבל כרגע אנחנו מרוכזים ביום שבת, ואחר כך נבוא ליום רביעי".