(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
דוניס. יכנס לבידוד (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
דוניס. יכנס לבידוד (דני מרון) | צילום: ספורט 5

עידן חדש במכבי תל אביב: אחרי לא מעט שמות שעלו באוויר, אחרי לא מעט ימים של לחץ בקרב אוהדי הקבוצה, יורגוס דוניס נחת הבוקר (שני) בישראל יחד עם הצוות שלו וצפוי להתמנות באופן רשמי למאמן הבא של האלופה. דוניס יחתום לשנתיים במועדון, וצפוי להיות מוצג בהמשך היום.

כעת, נשאלת השאלה האם יוכל לעמוד על הקווים בגומלין אלוף האלופים מול ב"ש או לא? ובכן, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, הבהיר כי דוניס לא יוכל לעמוד על הקווים ביום חמישי. כזכור, מוקדם יותר הבוקר גרוטו טען כי קיים אישור למקצוענים (שחקנים ומאמנים זרים) לצאת לאימונים ולמשחקים, אך מספר שעות לאחר מכן הבהיר מחדש כי מדובר רק באימונים, תוך שמירה על התנאים - קרי מסכות ושמירת מרחק. המשמעות היא שהיווני יצטרך להישאר בבידוד, ולא יוכל לצאת למשחק הקרוב.

עם נחיתתו, כצפוי, דוניס וצוותו התבקשו להיכנס לבידוד, כנהוג על פי הנחיות המדינה, זאת על אף שנבדק ואובחן כשלילי לנגיף הקורונה. לכן, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, איתמר גרוטו אישר לערוץ הספורט:"יש מתווה לעובדים זרים (כולל שחקנים ומאמנים). המאמן היווני של מכבי ת"א יוכל להגיע לאימונים ומשחקים". במהלך היום הוא יעבור בדיקה נוספת, כאשר מכבי ת"א מנסה חטפל בנושא מול משרד הבריאות. 

ההודעה הרשמית צפויה לצאת במהלך היום, כמו גם הצגת המאמן החדש, אבל כבר עכשיו ידוע לנו שדוניס יחתום לשנתיים במכבי ת"א - כאשר לשני הצדדים תהיה אופציה להשתחרר מהחוזה. דוניס יקבל 450 אלף יורו, דירה, רכב ותנאים נלווים, כאשר יזכה גם לבונוסים על אליפות ועלייה לשלב הבתים של ליגת האלופות או הליגה האירופית. בנוסף, על פי גורמים ביוון, עלייה לבתים של האלופות תבטיח לו חוזה לעונה שנייה באופן אוטומטי.

כמו בעבר, דוניס הביא עימו ארצה כוורת משלו: מאמן השוערים, פנאיוטיס מליאריציס, ומאמן הכושר, גריגוריס גאורגיצאס, הצטרפו אליו - בעוד יד ימינו ועוזרו מזה שנים רבות, מאקיס אגלינאס, הגיע גם כן. גם הסקאוט, מיודראג מדאן, והאנליסט, יורגוס גאורגיאדיס, נחתו בארץ. בתקשורת היוונית נטען כי עלות כל הצוות היווני, יחד עם דוניס, תהיה כמיליון יורו.

בינתיים, פטריק ואן לוון ואורי דוד, שניהלו את האימונים עד עכשיו ואף ניצחו את הפועל ב"ש במשחק אלוף האלופים הראשון, ירדו חזרה למחלקת הנוער. בתקופתם הקצרה על הקווים, השניים זכו לביקורות מצד השחקנים על רמת האימון.