(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
sportFive1040409
צילום: ספורט 5

מדינת ישראל נכנסת בקרוב למציאות חדשה-ישנה, ולמרות הסגר הצפוי לנו החל מיום שישי, עדיין יהיה ניתן להנות מהבית מצפייה בליגת העל בכדורגל. אולם, בדומה לפעם הקודמת, למועדונים השונים של הליגות המקצועניות יש לא מעט אחריות, ומנהלת הליגות פרסמה היום (רביעי) הנחיות עדכניות בהתאם לדרישות של משרד הבריאות.

בניגוד לסגר הקודם, הרבה מההנחיות של הבידוד הביתי המלא הפעם תקפות לא רק לשחקני הקבוצות, אלא לכל עובדי המועדונים השונים. "חלה חובה על כל אנשי הקבוצה, מנהלים, צוות מקצועי, מנהלתי ושחקנים לשהות בבידוד ביתי מלא בהתאם להנחיות משרד הבריאות לכלל תושבי ישראל וזאת למעט יציאה לפעילויות הקבוצה (בלבד) - קרי אימונים ומשחקים. אישור הפעילות אינו מהווה עילה ליציאה מהבית לכל פעילות אחרת שאינה קשורה לפעילות הקבוצה", כך נכתב במסמך של המנהלת.

בין היתר, ישנם מספר סעיפים קטנים נוספים שנכתבו. למשל, עובדי מנהלה לא יוכלו להיכנס לחדר ההלבשה בזמן שהשחקנים נמצאים. כמו כן, צוין כי יש להקפיד על חבישת מסכות בתוך האוטובוס, שמירת מרווח של כיסא בתוך האוטובוס, וכן צוין כי תהיה הגדלה של קנסות על הקבוצות שיפרו את התקנות. גורם במנהלת אמר: "יהיו סנקציות כבדות, המנהלת תאכוף בצורה קשה. לא ניתן לאף אחד לסכן את המשך הליגה".