(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
חסון לא רואה עתיד באופק. (צילום: ספורט 5)
חסון לא רואה עתיד באופק. | צילום: ספורט 5

אחרי שליגת העל בסופו של דבר הגיעה לסיומה, לאחר הפגרה הארוכה והקשיים שהביא עימו נגיף הקורונה, כעת העיניים לעונה הבא ובשלב הזה התסריט אינו אופטימי.

מבחינתו של יו''ר ההתאחדות, אורן חסון, במצב הקיים התנאים אינם מאפשרים התנהלות תקינה של הכדורגל הישראלי: "בעוד חודשיים אמורה להיפתח העונה וצריכים להתקיים גם משחקים בינלאומיים, ברור לכולנו שאי אפשר בתנאיים הקיימים לנסוע לחו''ל ואז להיכנס לבידוד".

"אנחנו כרגע בבעיה", אמר חסון על כך שנבחרת ישראל אמורה לשחק בסקוטלנד למשחקי הפלייאוף לטורניר היורו. חסון הסביר: "כרגע ישראלים לא יכולים להיכנס לבריטניה, ולא יכולים לארח. אנחנו ואופ"א מנסים למצוא פיתרון, שכרגע לא נראה באופק".

כמו הנבחרת, גם הנציגות במפעלים האירופי - מכבי תל אביב, מכבי חיפה ובית''ר ירושלים יצטרכו למצוא פיתרון, לקראת השלבים המוקדמים. על הנושא הזה אמר חסון: "נכון לרגע זה אין פיתרון, זה חלק ממה שאנחנו שאנחנו מנסים לייצר בפגישות שלנו עם משרד הספורט".

מן הסתם הבעיה המרכזית היא סוגיית הבידוד של קבוצות הכדורגל. במנהלת מבינים זאת ונציגי ההתאחדות צפויים להתכנס ביום ראשון לישיבת חירום. "החלק המטריד ביותר הוא שאנחנו גם לא רואים את הפיתרון באופק", אמר חסון.

הליגה תיפתח כסדרה. (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
הליגה תיפתח כסדרה. (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

לבעיות שתיאר חסון יש כמובן נזק כלכלי אדיר, חסון טוען שלצד העבודה כאן של משרד הבריאות גם על אופ''א למצוא פיתרון מערכתי כדי להגיע למצוא מענה לבעיות: "כל האפשרות נבחנות כולל לעשות טורניר במקום מרוכז. באופ"א בכ-300 מיליון יורו, וזה רק בעונה הנוכחית.  אנחנו בעיצומו של צונאמי ספורטיבי".

לצד כל הבעיות שהעלה חסון, בהתאחדות מנסים להתכונן כרגיל לאירועים הספורטיביים שעתידים להתקיים. מבחינת נבחרת ישראל, לה עדיין לא מונה מאמן מאז אנדי הרצוג סיים את תפקידו, אמר חסון: "כרגע המשחק בתחילת ספטמבר  בחרת ישראל צריכה שיהיה לה מאמן שידע להתכונן בזמן, גם אם בסוף יוחלט לקיים את המשחק מאוחר יותר".

בנוגע לפתיחת הליגות חסון גם לא שידר אופטימיות כשמבחינתו כרגע הליגות המקצועניות והחובבניות כאחד לא יוכלו להתקיים.