(מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
סלליך בדרך החוצה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
סלליך בדרך החוצה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

סינטיהו סלליך בדרך החוצה ממכבי חיפה. האופציה של הירוקים להאריך את ההתקשרות עם הקשר פגה. המשמעות: סלליך, שהצטיין במשחקים האחרונים של העונה וכבש חמישה שערים בתשעה ימים הפך לשחקן חופשי. במועדון לא פוסלים אפשרות להציע לו להמשיך במשכורת מקוצצת, על אף שבעונה הקרובה שכרו היה אמור לעלות, אבל נכון לעכשיו לא הוגשה לו שום הצעה.

המנהל האישי של סלליך, דורון ישראלי, אמר לערוץ הספורט: "מי שלא מבין ביקר אותו, אבל לוקח תשעה חודשים כדי להחלים מהפציעה שהוא עבר ועוד כמה חודשים להתאושש מבחינה מנטאלית. סינטיהו לא לוקח שום דבר אישית. מכבי חיפה עמדה בכל ההתחייבויות אליו. דלת אחת נסגרה ודלת אחרת תיפתח. סלליך ישחק כדורגל בעונה הבאה, אבל כנראה שזה לא יקרה במכבי חיפה. עד עכשיו לא קיבלנו פנייה או רמז שרוצים אותו".

בנושא אחר, במכבי חיפה הציעו למוחמד עוואד להישאר עוד עונה מעבר לעונה הקרובה. במועדון למדו ממקרה שון ויסמן והסבירו שברק בכר מתכוון לתת לו יחס שונה ממרקו בלבול. כמו כן, אם הוא ירשים בקיץ ההבא הוא יקבל את ברכת הדרך לצאת לאירופה.

מלבד ראשי המועדון בפגישה נכחו גם המאמן ברק בכר, עוואד עצמו וסוכנו של השחקן גלעד קצב. החלוץ הגיע לפגישה כעוס על ההתנהלות המקצועית מולו העונה ורצה לעזוב, אבל בסופו של יום התרכך במעט ולא פסל אפשרות לחתום על ההצעה.

עוואד שוחח עם בכר ועשוי להישאר (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
עוואד שוחח עם בכר ועשוי להישאר (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

בכל מקרה, עוואד ביקש מספר ימים לחשוב על המשך דרכו בירוק. לחבריו בקבוצה הוא אמר: "ברק עשה עלי רושם טוב ואמר שהוא מאמין בי, אבל לא החלטתי. אם יבטיחו לי לשחק, אשאר".

בתוך כך, בחיפה הבהירו: "עוואד מבין שיהיה לו קשה למצוא קבוצה באירופה בקיץ בגלל משבר הקורונה, בטח בסכומים שנבקש ולכן ההצעה שלנו אליו טובה לשני הצדדים". אם עוואד יישאר, סיכוייו של ירדן שועה להיות מושאל בעונה הבאה יגדלו. בנוסף, הבלם טרנט סיינסברי לא צפוי להישאר.

בנוסף, המנכ"ל אסף בן דב עובד על מציאת פתרון לשחקנים הזרים שישובו לארץ בעוד עשרה ימים ותיעשה פנייה למשרד הבריאות, למנהלת ולהתאחדות. כפי שפורסם אתמול בערוץ הספורט. במועדון מודאגים מכך שהזרים יצטרכו להיכנס לבידוד ויחמיצו את אימוני פתיחת העונה וההכנה לקראת המשחק הראשון באירופה.