המאמן הטרי כעס על היכולת של שחקניו. בכר (צילום: מאור אלקסלסי)
המאמן הטרי כעס על היכולת של שחקניו. בכר (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
הופעה חלשה של מכבי חיפה (מאור אלקסלסי)
הופעה חלשה של מכבי חיפה (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

מאמן מכבי חיפה, ברק בכר, העניק אתמול (רביעי) הזדמנות לכמה שחקני ההרכב השני להוכיח לו שמקומם צריך להיות על המגרש - אבל אחרי ההפסד לבני סכנין במחזור השני של גביע הטוטו, ובעיקר בשל היכולת הפושרת, לא רק שבכר לא היה מסופק, אלא גם עצבני.

רז מאיר, יהב גורפינקל וסייקו טורה היו רק חלק מהשחקנים שספגו ביקורת. "נכון שמדובר במשחק השני של העונה רק, והשחקנים עייפים ממחנה האימון ומההכנה, אבל עדיין אנחנו לא יכולים להיות כל כך רכים ולא מסודרים", אמרו בקבוצה בסיום.

בכר זעם גם בגלל שהסיכוי של הירוקים לעלות לשלב הבא קטן משמעותית, כאשר הם כבר לא תלויים בעצמם כעת. הירוקים יקוו לנצח את הפועל חיפה בדרבי ביום ראשון, ובמקביל יחזיקו אצבעות להפועל ק"ש מול בני סכנין.

עופרי ארד, סאן מנחם, מוחמד עוואד, דולב חזיזה וארנסט מאבוקה ישובו ל-11, וייתכן שגם מוחמד אבו פאני. "אם מישהו היה צריך עוד הוכחה למה עומר אצילי יכול לסייע לנו, הוא קיבל אותה אתמול", אמרו שחקנים בקבוצה, כשחלקם הודו שדיברו עם הקשר. אצילי, אגב, אמר להם שהוא היה יותר משמח להגיע.

בתוך כך, במועדון האיצו מגעים עם שני שחקנים זרים, בלם וקשר אחורי, אבל נתקלו בקשיים מאחר ואותם שחקנים מסרבים להגיע לישראל מחשש שיצטרכו להישאר בבידוד 14 ימים.

בנושא אחר, מכבי חיפה הגישה תביעת בוררות נגד בני סכנין בנוגע למעמדו של ג'אבר עטא. בנוגע לשחקן, שגדל במכבי חיפה ומשחק היום בסכנין, נוצרה מחלוקת - והיום, הוכרע כי סכנין תצטרך לשלם למכבי חיפה סכום של 200 אלף דולר. בחיפה ניסו להגיע להבנות ללא הצעד הקיצוני יחסית, ולפתור את הנושא ברוח טובה, אך משלא נמצא פיתרון שכזה - הלכו לבוררות, וחיפה תקבל סכום משמעותי.