הפועל באר שבע. בכר לא מרוצה מהיכולת בהגנה ומההצטרפות להתקפה (לירון (צילום: ספורט 5)
הפועל באר שבע. בכר לא מרוצה מהיכולת בהגנה ומההצטרפות להתקפה (לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5
טאהא. יחזור להרכב של הפועל באר שבע (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
טאהא. יחזור להרכב של הפועל באר שבע (דני מרון) | צילום: ספורט 5

אחרי ניצחון ושתי תוצאות תיקו מתחילת העונה, בהפועל ב"ש מחפשים שלוש נקודות שיקרבו אותם למכבי ת"א וישימו את המועדון במקום השני בטבלה בסיום המחזור הרביעי. לפני המשחק הערב (שני) נגד הפועל תל אביב, בחר מאמן הקבוצה ברק בכר לקיים אסיפה טעונה ובמשך 45 דקות דיבר על גישה לא נכונה של השחקנים והראה קטעי וידאו של משחק הגנה לקוי בתיקו מול מ.ס אשדוד במחזור הקודם.

"תראו כמה פעמים תקפו אותנו עם הפנים לחוליית ההגנה" אמר בכר בכעס. "היינו חסרי אונים. שחקנים לא חזרו לעמדות ונפלנו בגישה. אין לי בעיה עם איבודי כדור כי הם חלק מהמשחק. אבל גישה לא טובה, חוסר משמעת טקטית ולא לעשות דברים שעבדנו עליהם באימונים כמו משחק לחץ זה לא מקובל עלי", הבהיר.

בכר לא התייחס ליריבה במחזור הקרוב ובמקום הראה דוגמאות. "לא יכול להיות שיעברו אותנו בקלות ותהיה רכות. שלא נילחם על כל כדור. נגד פיינורד, למרות ההפסד, ביצענו לחץ טוב. הגישה של הקבוצה באירופה לא באה לידי ביטוי באשדוד", אמר המאמן. אחרי החלק ההגנתי, עבר המאמן לבקר את ההתקפה של הקבוצה. "אני לא מתכוון לאיים. אם יהיו שחקנים שלא יצטרפו לרחבה בהתקפות שלנו, שזה חלק ממה שעבדנו עליו, אז הם פשוט לא ישחקו".

השחקנים הסכימו עם דבריו של המאמן ואמרו לאחר האסיפה: "לראות איך נראינו באשדוד היה מביך. ההגנה הייתה לא טובה, כל מה שאמר הוא נכון", הסבירו.

לקראת המשחק נגד הפועל תל אביב, בכר שומר את הקלפים קרוב לחזה בכל מה שקשור להרכב. בכל מקרה, ברור שיהיו שינויים לעומת ה-11 שפתחו באשדוד. שעדן שמיר ולואי טאהא צפויים לחזור להרכב. ארנסטס שטקוס שוב לא השלים אימון ונראה כי אוהד לויטה צפוי לפתוח בין הקורות.

מי שעוד עשוי לקבל קרדיט הוא חנן ממן כשנאור סבג צפוי לפתוח לצדו. הוריו של ג'ימי מארין הגיעו לארץ ויגיעו לראשונה לצפות בבנם מחוץ לקוסטה ריקה. ז'סוואה לא נכלל בסגל וההערכה היא שבמשחק הבא מול הפועל רעננה כבר יישב על הספסל.

הרכב משוער: אוהד לויטה, בן ביטון, לואי טאהא, מיגל ויטור, אורן ביטון, עדן שמיר, נאור סבג, חנן ממן (ג'ימי מארין), ניב זריהן (רמזי ספורי), נייג'ל האסלביינק, בן שהר.