(יוסי שקל)
(יוסי שקל) | צילום: ספורט 5
וולשמן, הגעתו מוטלת בספק (getty)
וולשמן, הגעתו מוטלת בספק (getty) | צילום: ספורט 5

בהפועל חיפה קיבלו בהפתעה רבה את חוסר הרצון של גבריאל תמאש לחתום על חוזה וכן להגיע לאימון שלווה בהפנינג אוהדים. הבעלים יואב כץ שוחח עם הבלם, ונציגים רשמיים ולא רשמיים אף נשלחו בכדי להביאו לאימון.

באימון התקבל הרומני בחמימות על ידי אוהדים שהניפו אותו באוויר וצעקו לו להישאר, אך נראה כי תמאש סוחב עמו מטען. לאחר האימון הוא אמר לחבריו לקבוצה: "סיכויים גדולים שאעזוב". על רצונו לעזוב פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט.

בהפועל חיפה חשבו שהסאגה מאחוריהם ושתמאש הסכים לתנאים החדשים. כמו כן, בצוות המקצועי בנו על השחקן שאף פתח במשחק האימון נגד הפועל רעננה השבוע. כץ שוחח עם הבלם בשעות הלילה, ומסתמן שאף יוצע לו חוזה אחר, אך כרגע אין הסכמה בין הצדדים.

בתוך כך, לאתר ערוץ הספורט נודע כי האדומים מהכרמל מתקשים לצרף את החלוץ הגויאני, אמרי וולשמן. החוק בכדורגל האמריקני עשוי להשאירו בפורג' הקנדית או להשיבו לסינסינטי. במהלך חלון ההעברות שחקן יכול לעבור מקבוצה אחת לשנייה, ו-וולשמן עשה את המעבר לקבוצה הקנדית, כאשר סינסינטי משלמת את שכר הבסיס שלו.

בעצם לפורג' אין שום יכולת להשפיע, וסינסינטי יכולה להשיבו תוך מספר שבועות. מאמנה של פורג', בובי סמירוניוטיס התראיין לתקשורת המקומית: "זה בין הפועל חיפה לסינסינטי, זה לא תלוי בנו וזה צריך להיות ברור".

בהפועל חיפה אישרו את הידיעה ולטענת מקורבים לעסקה, במועדון לא קיבלו את כל המידע הדרוש. כרגע הסיכויים שוולשמן יגיע למחנה האימונים ברומניה אינו גבוה, ואם לא יצטרף בימים הקרובים, האדומים עשויים לסגת מהעסקה ולחפש חלופה.

בתוך כך, הקבוצה גברה היום (שישי) 0:2 על הפועל עכו במשחק הכנה, אליו תמאש הגיע, אך לא נטל בו חלק. את השערים כבשו  נס זמיר אחרי בישול של עידן גולן וענר שכטר, בבעיטה נהדרת לחיבורים. כעת, חיים חיים סילבס צפוי לקבל החלטה סופית בנוגע למהראן לאלה, ענר שכטר, עידן גולן, מאמון קשוע, אוהד אלביליה, אופק פישלר וסער פדידה.

בעניין אחר, רסמוס סיוסטדט נפרד באופן רשמי אתמול מהמועדון עם פוסט בעמוד האינסטגרם שלו, בו כתב: "אני רוצה להודות מכל הלב להפועל חיפה על שנתיים פנטסטיות".