(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
אריאל הרוש. בדרך לקדנציה שניה בבירת הנגב (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אריאל הרוש. בדרך לקדנציה שניה בבירת הנגב (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ההכנות של הפועל באר שבע לעונה הבאה נמשכות. אחרי הסיכום העקרוני עם דור מיכה ורועי גורדנה, בקבוצה עומלים על חיזוק בעמדות נוספות. בינתיים, אחד המטרדים הגדולים בבירת הנגב היא סוגיית ז'וסוואה.

במועדון חשבו שגם הפורטוגלי, שמחזיק בחוזה לעונה הבאה בגובה של כ-300 אלף דולר, לא ירצה להישאר אחרי התקרית עם שגיב יחזקאל אחריה עמד לוועדת משמעת ונקנס. כעת, נשמעים קולות אחרים לחלוטין מכיוונו של הקשר. ז'וסוואה אמנם טרם הגיב באופן רשמי לנושא, אבל סוכנו קרלוס גונזלבש הבהיר לערוץ הספורט: "יש לז'וסוואה חוזה בהפועל ב"ש לעונה הקרובה והוא לא מתכוון לעזוב".

הסוכן ציין כי עד עכשיו ב"ש לא שלחה לשחקן זימון לאימונים או כרטיסי טיסה. אגב, גם סוכניהם של ג'ונתן אגודלו ופארליי רוסה טרם קיבלו זימון לפתיחת האימונים על אף שגם הם מחזיקים בחוזה לעונה נוספת.

שחקנים בקבוצה אמרו בנושא: "חדר ההלבשה ללא ז'סוואה יהיה טוב יותר". המאמן רוני לוי והצוות המקצועי היו מעדיפים שהקשר ישוחרר, אך במקביל מבינים כי מדובר בהוצאה כספית גדולה מצד הבעלים. ההערכה היא שאם לא יגיעו איתו להסדר הוא יישב ביציע.

אחרי שסגרו עקרונית עם רועי גורדנה ודור מיכה, במועדון עובדים על הבאת קשר אחורי וחלוץ זרים. בגזרת הישראלים, איאד אבו עביד יגיע אם לא יאריך את חוזהו בהפועל ת"א ואריאל הרוש יצורף בחוזה לעונה אחת. הפערים עם אביב סולומון, שסיים חוזה בהפועל כפ"ס, קטנים והוא אמור להיות המגן השמאלי המחליף של שון גולדברג. רוני לוי לא מוכן לוותר על האחרון, על אף ההתעניינות מצידה של מכבי חיפה. איתי שכטר הביע נכונות להגיע לבירת הנגב ובמועדון יציעו לו חוזה לשנה אחת.

בקבוצה הציעו למרוואן קבהא חוזה חדש לשנתיים תמורת קיצוץ בשכרו. בבאר שבע מקווים כי יבוא לקראת המועדון ויאריך את ההתקשרות בעונה נוספת. לואי טאהא כבר מחפש אופציות אחרות ואמור לקבל שלוש משכורות פיצוי עד ה-10.7 לפי חוזהו. אגב, דוד קלטינס, שהתבקש לקצץ, לא ממהר להשיב בחיוב והוא הוצע לקבוצות בחו"ל.