(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המאמן הישראלי המצליח ביותר בעשור האחרון נמצא על פרשת דרכים. ברק בכר הגיע העונה למכבי חיפה עם מטרה אחת ברורה: להחזיר את האליפות למועדון הירוק, אחרי עשר שנים ארוכות ללא תואר. בכר מאוד קרוב למשימה הזו, בוודאי אחרי אתמול כשהירוקים פתחו פער (זמני) של חמש נקודות בפסגה.

אבל למרות ההצלחה בחיפה, בכר עדיין לא קיבל את ההצעה להמשיך במועדון גם בעונה הבאה. המאמן חתום על חוזה לעונה אחת בלבד (ע"פ בקשתו), ולא מעבר - בסוף העונה הוא עשוי להיות חופשי. ואם כך, נותר רק לשאול: מה צריך להיות הצעד הבא בקריירה של המאמן - אירופה או המשך השליטה במכבי חיפה? מעט אחרי שחיפה ניצחה בפ"ת, ולפני השבוע המכריע של העונה - בחנו את שתי האפשרויות, וההכרעה (כמו תמיד) בידיים שלכם.

המשך במכבי חיפה
לכאורה, האופציה האידיאלית. בכר הצליח לשדרג את מכבי חיפה מהעונה שעברה (קבוצה טובה ממילא, תחת מרקו בלבול) - לחזק את הנקודות החלשות שלה, ולהביא אותה לפלייאוף בכושר שיא. גם בקהל, בכר אהוד מאוד ובהחלט יש לו את כל התנאים לייצר שושלת נוספת - כפי שהיתה לו בבאר שבע, ואולי גם להשתוות לשני המאמנים הגדולים בכדורגל הישראלי: דוביד שווייצר ודרור קשטן, לכל אחד מהם 6 תארי אליפות.

מנגד, צריך לזכור: בסוף, מדובר בכדורגל הישראלי. בכר כבר זכה כאן בכל תואר אפשרי, היה בכל הסרטים - ולאירופה יהיה הרבה יותר קשה להגיע בשיטה החדשה. מה שאומר שבסופו של דבר, גם ההצלחה שלו במכבי חיפה (במידה ויישאר) תהיה מוגבלת. וזו בהנחה שהוא אכן יצליח בעתיד - אחרי הכל, לכדורגל כאן יש זיכרון קצר, ובהפסד הבא - הוא עלול להיות על המוקד.

אירופה
האופציה הזאת לא נאמרת במפורש, אבל היא קיימת: סוכנו של בכר, דודו דהאן, ידוע כמי שמחזיק בקשרים ענפים בכדורגל העולמי (וספציפית בבלגיה). בכר, על אף הצלחתו המטאורית, בסה"כ צעיר - ומסוגל לבנות את עצמו גם מעבר לים. ההצלחה הישראלית של המאמן, בוודאי גם ההצלחה האירופית (קמפיין 16/17 עם הפועל ב"ש, במסגרתו הגיע עד 32 הגדולות של הליגה האירופית) לא נעלמה גם מעיניהם של בעלי הקבוצות בחו"ל.

מנגד, יכולת ההשפעה שלו עשויה להיות מוגבלת - הקרדיט שצבר בכדורגל הישראלי, יתאפס לחלוטין במדינה אחרת, ודברים שהיו מסוגלים להיסלח בכדורגל בארץ - לא ייסלחו בחו"ל. לפיכך, בהחלט מדובר בהימור - שעלול גם לא להצליח, ולהיגמר בסופו של דבר בכדורגל הישראלי בחזרה.

אז האם ללכת או להישאר? הצביעו בסקר!