(מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
ורמוט יהיה כשיר לחידוש הליגה? (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
ורמוט יהיה כשיר לחידוש הליגה? (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

הפועל חיפה טרם הגיעה לסיכום בנוגע לגובה הקיצוץ עם חמשת הזרים שלה: יסמין בוריץ', ניקולה גולאן, קווין טאפוקו, פרנסיסקו ג'וניור ויאקוב סילבסטר. בעוד, העבודה למציאת הסדר עימם בתהליכים, בקבוצה הגדירו: המטרה היא אירופה.

על אף שטרם גובש הסכם עימם, חמשת הזרים יעמדו לרשותו של חיים סילבס במשחק שיפתח את הפלייאוף העליון, נגד המוליכה, מכבי תל אביב. המשחק יתקיים ב-30 במאי ואילו חוזיהם המקורי מסתיים רק יום לאחר מכן. עד כה, במועדון הציעו לזרים מתווה הכולל קיצוץ הזהה לישראלים ועומד על 50% משכרם. חמשת הזרים מנגד, דורשים קיצוץ נמוך יותר.

אמנם בשלב הזה בהפועל חיפה יוכלו לנשום לרווחה, אך במועדון החליטו שיתמקדו בפלייאוף העליון ובמטרה אותה הציב יואב כץ-כרטיס לאירופה. לכן תצטרך הקבוצה למצוא פתרון מהיר, מכיוון שארבעה ימים לאחר מכן היא כבר פוגשת את הפועל באר שבע.

בעוד הקבוצה מתמודדת עם סידור החוזים של הזרים, בגזרת הישראלים האדומים מהכרמל מתמודדים עם בעיה אחרת וזו מכת פציעות. גילי ורמוט ואופיר מזרחי עוד מתאוששים וינסו לשוב לאימונים לקראת המשחק בשבת. כמו כן, עדן בן בסט יעבור היום (ראשון) בדיקת MRI בשריר הארבע ראשי, כאשר האבחנה הראשונית היא כאמור קרע.

בתוך כך, במקביל להכנות לחידוש העונה, במועדון החלו בבניית הסגל לעונה הבאה. לקבוצה מוצעים שחקנים רבים, כרגע השם שעלה הוא קשרהפועל עכו, גל קולני, שצפוי לזכות במעקב במהלך הפלייאוף.