sportFive1008080
צילום: ספורט 5
sportFive1008082
צילום: ספורט 5

בתקופה זו, אני עדים ללא מעט סיפורים נוסטלגים, אבל ממה שפרסם סוכן השחקנים, דודו דהאן ברשתות החברתיות באמת קשה שלא להתפעל. דהאן שיתף כיצד ראובן עובד היתל בו ובהנהלת שרלרואה הבלגית ואיך העדיף לבלות עם חבריו בבריסל ולא לחתום על חוזה גדול בליגה המקומית.

כשמשלבים את צמד המילים: "כישרון מבזובז", הכדורגלן הישראלי הראשון שיעלה לנו הוא ראובן עובד. גם דהאן נזכר: "הייתי מגיע למשחקים של בני יהודה והכל היה נעצר. מביא משהו לאכול, יושב בנחת וצופה בו (עובד) מרותק כמו בסדרת מתח. איך הוא יפתיע אותי במהלך הבא". סוכן השחקנים שאכן ראה דבר או שניים בכדורגל, סימן את עובד כמטרה והסביר מדוע: "הפנטזיה כיצד זה יתפס לו באירופה, שכנעה אותי לקחת את זה קדימה ולנסות להביא אותו לבלגיה".

דהאן סיפר על המפגש של השניים: "כשנפגשנו הוא מאוד התלהב. מבין ויודע לדבר כדורגל. לעובד היה הומור נהדר וכריזמה מיוחדת, כולם היו סביבו". דהאן הוסיף שלכל מקום שעובד הלך תמיד זה היה בליווי חבריו ולא היה ניתן לתפוס אותו לבד. עוד הוסיף דהאן שבאותה פגישה לעובד היה חשוב להדגיש שהוא איננו בעייתי כמו שמציירים אותו: "הוא אמר שכל מה שמספרים עליו זה שמועות והעובדה שאצל ניצן שירזי וניר לוין לא היו בעיות מוכיחה את זה".

לאחר הפגישה הסכימו השניים שדהאן יחל לקדם את השחקן לכיוון של חוזה באחת הקבוצות בליגה הבכירה בבלגיה. בשביל להתחיל את המשימה היה צריך הסוכן להכין קלטת מהלכים. הוא סיפר: "יחד עם עופר פביאן ערכנו קליפ ביצועים מטורף. אולי מהטובים שראיתי בחיים: דריבל, צ'יפים ושלל סוגי בעיטות לשער. מי שרואה את זה לא יכול להישאר אדיש. הבחור גאון".

דהאן סיפר שהקבוצות הבכירות בבלגיה קצת חששו מאופי בעייתי, אך לוקרן ושרלרואה הסתקרנו מאוד מהפרוספקט. הסוכן סיפר שהתקשורת עם הקבוצות התמהמה ועובד החל להפעיל לחץ: "דודו עושים לי פה ממש לחץ. עיתונאים, חברים, משפחה. כל מקום שאני הולך שואלים אותי איפה אני אשחק שנה הבא. אני חייב לברוח מהארץ, גם אם למבחנים".

כעבור שבוע כבר חתם בהפועל ת
כעבור שבוע כבר חתם בהפועל ת"א. עובד | צילום: ספורט 5

דהאן ענה למבוקשו של הקשר המוכשר וסידר לו מבחנים בשרלרואה ומהחלק הזה של הסיפור שלו אפשר לקבל את תמצית הקריירה של ראובן עובד: "קיבלתי טלפון מהמנהל המקצועי שלהם ששאל אותי אם אני מכיר את עובד טוב. עניתי שברור. המנהל המשיך ושאל אם הוא יודע שהוא הגיע לשרלרואה?". דהאן ההמום, ששהה ברומניה באותו הזמן, קיבל את הבשורה שעובד נחת בשדה התעופה יחד עם שני חבריו לבוש ב"מכנסי ברמודה לבנים, כפכפים וחולצת הוואי".

למרות המראה והליווי המפתיעים, עובד התייצב לאימוני ההתרשמות. דהאן שהגיע לראות אותו במשחק אימון סיפר: "ראובן עשה מה שבא לו עם הכדור. רמה מעל כל השחקנים במגרש. אחרי המחצית התוצאה הייתה 0:2, כשעובד כבש שער מרהיב ובישל לאחר מבצע נהדר. כולם היו בטירוף ממנו".

לאחר המחצית עובד עלה ליציע לשבת יחד עם דהאן ונשיא הקבוצה, שהתלהב מההופעה שלו והיה מוכן להחתים את השחקן לחמש שנים. אך לדבריו של דהאן עובד בשלו: "דודו, פחות מ-300 אלף נטו ורק לעונה אחת, אני לא נשאר פה דקה". לאחר מכן ביקש עובד שדהאן יקח אותו לבריסל לפגוש את חבריו להצטרף אליהם לקניות ובילויים. "למחרת בלי שהוא מודיע לי או לקבוצה הוא היה כבר על הטיסה חזרה. אחרי שבוע גם קראת שהוא חתם בהפועל ת"א.

דהאן סיכם את הסיפור שלו, כשהזכיר את הפעם האחרונה שנפגש עם הקשר, בשנה שעברה: "כל פעם שהוא רואה אותי הוא לא יפספס הזדמנות להגיד לי שזו הייתה הטעות הגדולה בקריירה שלו". דהאן הוסיף: "במרוצת השנים היו הרבה פספוסים. לא מעט שחקנים של הקשיבו לי. חלקם טובים יותר וחלקם פחות, אבל כמו ראובן עובד אף אחד לא יכול להיות".