(ברני ארדוב)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
מאזו ושאר הזרים ייכנסו לבידוד כשיחזרו לארץ (ברני ארדוב)
מאזו ושאר הזרים ייכנסו לבידוד כשיחזרו לארץ (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

סקציה נס ציונה עוקבת בדריכות אחר החלטת מנהלת הליגה בנוגע לחזרה לאימונים. בשלב הזה אין כוונה לשוב למתכונת המצומצמת, מכיוון שהשחקנים מתאמנים על פי תכנית אימונים אישית שקיבלו.

הדאגה של המועדון היא בנוגע לחמשת השחקנים הזרים: דרייס וויטנס, סביין לילאיי, יחמיר היקה, סייקו טורה ומוסא מאזו שעזבו את ישראל לפני כחודש. הזרים עצמם שוהים עם משפחותיהם. וויטנס נמצא בבלגיה שם המצב גרוע יותר מבארץ, אך לעומתו לילאיי והיקה שוהים באלבניה, וכן טורה ומאזו באפריקה. מקומות בהם הנגיף כמעט ולא התפשט.

הגעתם לישראל דרך שדות תעופה מסכנת את בריאותם ומעבר לכך המדינה צמצמה את הנחיתות בישראל ויצרה מחסור בטיסות, מה שעשוי לגרום לעיכוב בהגעתם במידת הצורך. בנוסף, הגעתם לישראל תכלול כניסה לבידוד של שבועיים. בניגוד ליתר קבוצות ליגת העל, נס ציונה זקוקה לזמן היערכות נוסף במידה ויוחלט שהליגה תחודש.

עד כה שני זרים עזבו את קבוצותיהם בשל המצב. סטפן ספירובסקי (הפועל תל אביב) וג'וניור אוזקווה (הפועל חדרה). בנס ציונה הבהירו כי הם בקשר עם הזרים ובמידה ויתבקשו להגיע הם יעשו זאת. בראיון שהעניק דרייס וויטנס לערוץ הספורט הוא ציין כי בכוונתו לשוב לישראל.