(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
טביב סתר את טענותיו של תמוז (אלן שיבר)
טביב סתר את טענותיו של תמוז (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בתום גמר גביע המדינה בעונת 2012 קרה אירוע נדיר בכדורגל הישראלי. חלוץ מחזיקת הגביע, טוטו תמוז קילל את בעלי המועדון, אלי טביב, בשידור חי: "חתיכת אפס, בוגד". אתמול (רביעי) תמוז טען בראיון ל'חמש באוויר' כי הסיבה לכך היא שהבעלים מנע את המעבר שלו למונאקו והערב טביב סתר את גרסתו של החלוץ.

"אתם מכירים אותי מספיק טוב, אם יש לי הצעה ב-2 מיליון יורו אני לא אמכור את השחקן?", אמר טביב ל'חמש באוויר', "היה פיצוץ במו"מ בין תמוז לצרפתים, זה לא קשור אליי. סוכנו רונן קצב אמר לי שאמא של טוטו, אורית, דרשה יותר כסף ממנכ"ל מונאקו ולכן נפלה העסקה. הוא הפיל את התיק עלי, שאני לא רציתי לשחרר אותו וזה לא נכון".

"הייתי באותה תקופה במיאמי והיועץ המשפטי של הפועל, אפרים ברק, טיפל בעסקה", המשיך הבעלים לשעבר, "המתנו למסמך החתום בין טוטו לצרפתים כדי לחתום על השחרור שלו. ברק ניסה ליצור קשר עם מונאקו ולא קיבל תשובות. קיבלתי ממנו הוראה לא לחתום על כלום עד שלא מקבלים את ההסכם".

כמו כן, מחר ב-15 במאי יצויין עשור לדאבל של הפועל תחת בעלותו של טביב, שהיה שותף במועדון. האדומים זכו באליפות בדקה האחרונה של המחזור האחרון עם ניצחון על בית"ר ירושלים בטדי, בעוד מכבי חיפה איבדה נקודות מול בני יהודה.

"זו הייתה התקופה הכי מרגשת שיש", נזכר טביב, "האליפות עם הפועל הייתה השיא אחרי העליה לליגת האלופות. חברי ההנהלה האחרים, ביניהם מוני הראל לא הגיעו לטדי. הם לא האמינו שנזכה ואני איש ההנהלה היחיד שהגיע למשחק. דיברתי עם השחקנים ואמרתי להם לעשות את המקסימום כדי שהם לא יצטערו בסיום. אחרי השריקה האחרונה הייתי בשיכרון חושים".