sportFive1015033
צילום: ספורט 5
זומן לפגישה אצל המנכ
זומן לפגישה אצל המנכ"ל, וארן (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

תפנית. בן ביטון ימשיך בהפועל באר שבע, לאחר שערך היום (רביעי) שיחה מוצלחת עם מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס. לפני גורמים במועדון, השניים פתחו דף חדש. למגן האדומים חוזה לשנתיים נוספות והמאמן ייתן בו אמון מחדש. כזכור, לפני מספר ימים ביטון לא נכלל בסגל של אבוקסיס למשחק האימון מול מכבי נתניה, והתחושה הייתה שבמועדון מנסים להראות לו את הדרך החוצה. כעת, נדמה שהשניים שמו את הדברים מאחוריהם ויצאו לדרך חדשה.

הפועל באר שבע מייעדת לאוהד לויטה את תפקיד השוער הראשון בעונה הבאה והוא לא מתכוון לוותר על ההזדמנות. כפי שפורסם בערוץ הספורט, האדומים הודיעו שהשוער סיכם גם לעונה הבאה זאת לאחר שהסכים לקצץ בשכרו. "בחודשיים האחרונים עברנו מספר שינויים. עולם הכדורגל בכלל חוזר למציאות שונה מכפי שהייתה ואני שמח שהצלחנו להגיע לעמק השווה. מועדון הפועל באר שבע הוא משפחה שאני נהנה להיות חלק ממנה. עכשיו הגיע הזמן להתרכז בכדורגל ולהשיג את המטרות שלנו", הכריז.

השוער אוהד לויטה סיכם את תנאיו במועדון לעונה הבאה, לאחר שהסכים להפחית משכרו כחלק ממאמצי המועדון לשמר את הסגל הקיים...

Posted by Hapoel Beer Sheva FC on Wednesday, May 20, 2020

כעת, כשלויטה חתם, במועדון ינסו למצוא קבוצה לארנסטס שטקוס או לחלופין להגיע איתו להסדר על עזיבה. רז רחמים, שצפוי לחזור אחרי שהושאל בחודש ינואר לבני לוד, מיועד להיות שוער שני, אם כי ישנן גם האפשרויות שבבאר שבע יעדיפו להחזיר את עמית קרן או להשאיר את ירדן קרישטול שהגיע באמצע העונה מעירוני טבריה והתחבר מצוין מקצועית וחברתית.

במקביל לסיכום לויטה, בבאר שבע ימשיכו היום (רביעי) בשיחות עם שחקנים נוספים לגבי הקיצוץ בשכר. אנתוני וארן, שסירב לקצץ 45 אחוזים משכרו, ייפגש עם המנכ"ל אסי רחמים כדי לנסות ולהגיע להסדר אחר. כזכור, גם דוד קלטינס ואורן ביטון סירבו לקיצוץ של 40 אחוזים בשכרם.

בתוך כך, הראיון שהעניק אתמול הנאמן, עורך הדין יצחק יונגר, ל"5 באוויר" בערוץ הספורט ובו טען בין השאר כי אף שחקן לא סירב עד כה להצעות הקיצוץ, התקבל בגיחוך על ידי חלק מהשחקנים. "להגיד ששחקנים לא סירבו זה הזוי. על מי הוא מנסה לעבוד?", אמר אחד מהם. "לא אמרתי שלא סירבו, אלא שכולם חושבים על זה עדיין. יש הבדל", ניסה להסביר יונגר.

שיחות מול סנט טרוידן וא.א.ק אתונה, הקבוצות של אלטון אקולטסה ודויד סימאו (בהתאמה), מסרבות בשלב זה להשאלת השניים בסכומים שבאר שבע יכולה לעמוד בהם. במידה שיעזבו את בירת הנגב, יוסי אבוקסיס יחפש זרים אחרים לעמדות הללו. מי שלא מרוצה ממעמדו הוא שון גולדברג. המגן הצטרף לב"ש בעקבות לחץ של ברק בכר, אבל מאז הגיע אבוקסיס, הבין גולדברג כי הוא בעדיפות שנייה אחרי אורן ביטון.

אחרי יום חופש והניצחון שהושג ביכולת טובה מול מכבי נתניה, בהפועל באר שבע מתכוננים למשחק האימון הבא. בחמישי אמור היה להתקיים משחק מול הפועל אשקלון, אבל הוא בוטל, וביום שני תפגוש הקבוצה את הפועל רמת גן למה שיהיה משחק ההכנה האחרון לפני חזרת הליגה והמשחק בטדי מול בית"ר ירושלים.