(מאור אלקסלסי)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
רוקאביצה. מלך השערים יישאר ירוק? (אלן שיבר)
רוקאביצה. מלך השערים יישאר ירוק? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בדרך הביתה. מכבי חיפה ממשיכה לעסוק בהכנות לעונה הבאה, כששני שחקני בית יחזרו לסגל הירוק. הקבוצה תודיע לנציגיו של מוחמד אבו פאני שאין כוונה לשחררו בהשאלה בעונה הבאה. הקשר שהוכיח את עצמו בהפועל חדרה מיועד לקבל דקות משחק משמעותיות יותר ממה שקיבל לפני שעזב, אך בכל מקרה לא מיועד להיות שחקן הרכב.

כמו כן, בשל המצב הכלכלי והרצון לעבות את הסגל הכוונה היא להשיב גם את יהב גורפינקל, שעשה עונה טובה בחדרה וישוב לירוק. מי שיעזוב בהשאלה יהיה אקוים אוטין, וגרופינקל ישמש כמגן שמאלי שני לסאן מנחם, שיסיים את החוזה בקיץ הבא ובקרוב ידון עם המועדון על הארכת ההתקשרות.

ומה עם הזרים? ניקיטה רוקביצה, טרנט סיינסבורי, טיירון שרי ויאניק וילדסחוט מחזיקים בחוזה עד לקיץ הבא. במסגרת הקיצוץ הרוחבי שמתכננים לעשות בכל קבוצות הכדורגל בארץ, הארבעה האלו יהיו מוכנים לבוא לקראת המועדון, אבל לא לקצץ באופן משמעותי לפי סוכניהם. "זו שנה אחרונה בחוזה", אמר אחד מהשחקנים לחבריו במועדון. בנוסף, סייקו טורה שהושאל לנס ציונה עשוי לשמש כזר השישי, כשהמגן יונתן לוי יושאל בוודאות.

בנוסף, במכבי חיפה שוקלים להיפרד מארנסט מאבוקה, כשעל פי החוזה, הירוקים יודיעו לסוכנו על ההחלטה על מימוש האופציה עד סוף החודש. בתוך כך, כוכב הפועל ראשון לציון, החלוץ גיל יצחק, שמחזיק בחוזה לעוד שנתיים בכרמל יעדיף להישאר בקבוצה בה יקבל דקות משחק. אחרי שמרקו בלבול לא ספר אותו, לא נראה כי הוא יחזור אלא אם כן המאמן לא ימשיך. עם זאת, נשיא המועדון, יעקב שחר, טרם הודיע אם חוזהו של בלבול יוארך.

בנושא אחר, שחקן העבר של מכבי חיפה, מנואל איטורה, הודיע אמש על פרישה בגיל 35. הקשר הצ'יליאני, שמאחוריו הופעות באודינזה האיטלקית, ובקבוצות בספרד דוגמת מלאגה ו-ויאריאל, שיחק 57 דקות בלבד במדי הירוקים, במשך חצי העונה הקודמת. לאחר מכן, חזר הביתה לצ'ילה, שם שיחק במדי דפורטס איקיקה ובמדיה פרש.