אופטימי, עם לא מעט סימני שאלה. ליאור זדה (צילום: מאור אלקסלסי)
אופטימי, עם לא מעט סימני שאלה. ליאור זדה (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
"מקווה שהוא ינחת עד סוף השבוע". היקה (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

סקציה נס ציונה עברה את פרק ההתרגשות בחזרה לאימונים, וכעת, בכוונת הצוות המקצועי בראשותו של ליאור זדה לעלות להילוך לקראת פתיחת הפלייאוף התחתון. זדה הודה לערוץ הספורט: "כיף מאוד לחזור. זה מרגש הרבה יותר מאימון ראשון רגיל. חיכינו לזה מעבר לחזרה לשגרה, כיף לחזור לראות את הצוות, השחקנים ולעשות את הדברים שלנו".

הנושא שמעסיק את זדה ואת ההנהלה יותר מכל הוא כמובן הזרים. "אני לא יודע אם אני יכול להגיד שהזרים שלנו יעמדו לרשותנו", הסביר המאמן והוסיף: "אף אחד לא בארץ (חמישה זרים), יהיה בעייתי להחזיר לארץ את (מוסא) מאזו ו(סאקו) טורה, בגלל בעיית טיסות ומאיפה שהם מגיעים. לגבי השלושה האחרים: דריס וייטנס, סביין לילאיי ויחמיר היקה, אני מקווה שעד סוף השבוע הזה ינחתו בארץ".

"אנחנו עדיין לא יודעים מה נושא הבידוד", הוא הודה באשר לשובם של הזרים, "מקווים שיהיו הקלות בנושא הזה. האלבנים זה מאוד מסובך הם צריכים לעבור מסע די מפרך - של נסיעה לסופיה באוטובוס 10 שעות ואז טיסה לאמסטרדם ומשם טיסה לארץ. בודקים את העניינים האלו וההנהלה מטפלת בזה כל יום".

נס ציונה היא הקבוצה היחידה בליגת העל שהעניקה לזריה אישור לצאת מישראל. זדה מגן על החלטת ההנהלה: "אני לא נכנס לטענות כי בשלב שהזרים שוחררו לקראת סוף מרץ כשכולם היו בלחץ והייתה קטסטרופה. שניים מהזרים היו בסיטואציה שנשותיהם עמדו ללדת והם היו צריכים לחזור וביקשו לחזור למדינתם. יחד עם זה המצב לא היה ברור לכולם. יחד עם תוסיף שזו קבוצה של עירייה ואנחנו אחת הקבוצות היחידות שיצאה לחל"ת, אני גם לא בא בטענות לאף אחד ולא אשתמש בזה ואטען את זה. יש אווירה טובה".

"מתרכזים במה ששלנו". שחקני נס ציונה יחגגו גם אחרי הקורונה? (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בנוסף, המאמן התייחס לכושר בו שחקניו נמצאים: "זה שלב של ניסוי וטעייה מבחינת כולם. אף אחד לא עמד בסיטואציה כזו. להכין בשלושה שבועות למשימה. כולם בריאים, לשמחתי ממוצע הגיל שלנו צעיר וזה עוזר לנו. אף אחד לא עלה במשקל, קילו פה קילו שם כולם עבדו והתאמנו. אותו דבר זה בטוח לא, ז"א לאורך זמן שלהגיד שבמשך חודשיים כולם עשו עבודה טובה ומגיעים במצב גופני טוב - לא. אין תחליף לבעיטה לשער, של הסיבולת, של המהירות של תוך המגרש - עוד לא הגענו לזה אנחנו עובדים על זה בהדרגה. אבל כמונו גם שאר הקבוצות".

במחזור הראשון תפגוש נס ציונה את הפועל חדרה. המאמן עדיין בסימן שאלה: "כרגע אני לא יודע איך אקבל את הקבוצה מלבד מפוצצים במוטיבציה, אף אחד לא יודע איך תגיע חדרה, אנחנו מתרכזים בשלנו. אנחנו לא מנמיכים ציפיות ולא נשתמש בזה בנושא הזרים. יש 7 משחקים שאף אחד לא יודע לאיפה יקחו אותנו. נעשה הכל להישאר בליגה. מהשיחות שלי עם המאמנים שחזרו להתאמן כולם חזרו במצב רוח טוב ומוטיבציה ורצון להצליח".