sportFive1012321
צילום: ספורט 5
טביב.
טביב. "יש דברים שהשתיקה יפה להם" (דני מרון) | צילום: ספורט 5

תרצו או לא, אי אפשר להישאר אדיש ליוסי בניון. מדובר, ככל הנראה, בכדורגלן המקומי עם הקריירה העשירה ביותר ובטח כזה נמצא בכל דיון על הישראלי הטוב בכל הזמנים. הוא פרש לא מזמן, אז הזכרונות מההצגות בליגת האלופות ובפרמייר-ליג עדיין טריים, אבל לא רק על הדשא מדובר בכישרון יוצא דופן.

בניון עשה את המעבר אל מאחורי הקווים בצורה חלקה וטבעית כל כך, שכמעט שכחנו שזו העונה הראשונה שלו בתפקיד. לרגל יום הולדת החלפת הקידומת היום (שלישי), נתנו לבניון 40 אסוציאציות מהקריירה המיוחדת שלו, והוא ענה מה הדבר הראשון שעולה לו לראש. חלק ב' (או 20 הראשונות). היה מעניין.

משפחה
"הדבר החשוב ביותר בחיים. מירית, הילדים והמשפחה המורחבת הם הדבר היקר לי ביותר. אתן הכל כדי שלא יחסר להם דבר והם יהיו מאושרים".

אלי טביב
"יש דברים שהשתיקה יפה להם. זה מאחוריי".

למפארד.
למפארד. "מקצוען גדול" (Getty) | צילום: ספורט 5

אברם גרנט
"אחד המאמנים היותר טובים שאני מכיר. עזר לי הרבה ואישיות נפלאה. התחברנו מאוד מהיום הראשון של העבודה המשותפת. כמובן שחברים טובים מאוד עד היום".

ליגת האלופות
"קשה לתאר במילים. אווירה מיוחדת, חלום של כל שחקן לשחק ולכבוש במפעל המטורף הזה. שמח שהגשמתי את זה".

דודו בניון (אבא)
"הראשון שהאמין בי. דוגמא לאדם שנותן הכל כשאין כלום. השקיע ונתן את כל כולו בשביל ההצלחה שלי, למרות הקשיים והמחסור באמצעים. יש לו חלק עצום בקריירה שלי. לעולם לא אשכח את זה ותמיד אהיה אסיר תודה".

פרנק לאמפרד
"לא היה שחקן שהשקיע יותר ממנו בכל אימון ובכל משחק, יותר מכל שחקן אחר שראיתי. מקצוען גדול".

ווסטהאם
"אחת ההחלטות הכי טובות ונכונות שקיבלתי בקריירה. מועדון שהתאים לי כמו כפפה ליד, עזר לי להשתפר ולהתקדם. הכרתי שם המון אנשים מיוחדים ואוהדים מדהימים".

תקשורת
"חלק חשוב ומשמעותי בעולם שלנו ובטח בספורט. גורם מרכזי לזה שיש לי המון מעריצים, אוהדים וגם קצת שונאים".

מירית
"בשתי מילים - אהבת חיי! אוהב ומאוהב בה כבר 25 שנה. אישה מדהימה והאמא הכי טובה שיכולתי לאחל לילדיי. אני לא מדמיין רגע אחד בחיים בלי מירית. כל הישג שיש לי בחיים הוא של שנינו ולא היה קורה בלעדייה".

תארים
"תמיד הייתי תחרותי בכל דבר, אז כמובן שמשחקים בשביל לנצח ולזכות בתארים. היו חוויות כמו האליפויות והגביע עם חיפה, גביע הטוטו עם בית"ר ואיך לא, הליגה האירופאית עם צ'לסי, אבל כשפורשים מבינים שהזכרונות והחוויות שעברת והחברים שצברת הם חשובים לא פחות, גם אם פספסת כמה תארים בצורה דרמטית".

שוקי נגר
"יש אנשים מעטים שאני יכול לסמוך עליהם בעיניים עצומות והוא ללא ספק אחד מהם. חבר אמת שכל החיים נהיה שם אחד בשביל השני".

משה חוגג
"זכיתי שאדם כמוהו הגיע לכדורגל שלנו והאמין בדרך שתיתן לי לפרוש בצורה כל כך מפוארת ומרגשת ולא אשכח לו את זה. העבודה איתו מהנה ומאתגרת במיוחד. נותן הקשבה וחופשיות בתפקיד. אנחנו סומכים אחד על השני בצורה עיוורת ובטוח שנלך דרך ארוכה יחד".

אוחנה. אליל ילדות (אלן שיבר)
אוחנה. אליל ילדות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

יענקל'ה שחר
"אחת הסיבות העיקריות לחזרה שלי לישראל והוויתור על החתימה בארצות הברית וכל זה בגלל ההערכה העצומה שיש לי אליו. אך לצערי, בגלל זה גם האכזבה הגדולה והכאב שעברתי בעקבות ההתנהלות שלו בשנה האחרונה היו גדולים ונאלצתי לעזוב מקום שלא דמיינתי שאי פעם שאעזוב. אבל כאדם, תמיד אזכור לו את הדברים הטובים. איש יקר שתרם ותורם המון לכדורגל הישראלי ולמכבי חיפה במיוחד".

בית"ר ירושלים
"לא סתם כל שחקן שהיה כאן מעיד שזה מועדון מיוחד, אני מאושר שהגעתי אליו.  האהבה שקיבלתי ומקבל מהקהל זה דבר בלתי נתפס מבחינתי. אני כל כך מלא הערכה כלפיו ואזכור את זה עד יומי האחרון, לא משנה מה יקרה ומתי דרכינו יפרדו".

הרכש הכי משמעותי כמנהל
"ללא ספק הרכש הטוב ביותר זה המאמן שלנו רוני לוי והצוות שבנינו ביחד, חיים שאבו, אנדראס טלמו וכל הצוות סביב הקבוצה, כי ברגע שפגעת בזה, אין ספק שזה משדרג ומשפר את השחקנים מאוד ואני רואה את זה מדי יום. לדעתי ורוני לוי הוא המאמן הטוב ביותר בישראל, מקצוען אמיתי, קפדן ומשקיע את כל כולו להצלחת בית"ר ירושלים".

אליל ילדות
"אלי אוחנה. נתן לי כל כך הרבה השראה. התרגשתי מכל מהלך או שער שלו. היום שאני עובד לצידו זה מדהים מבחינתי".

כדורגל
"בזכות הכדורגל הגשמתי הרבה חלומות. זו זכות ענקית לעשות מה שאתה אוהב וגם להתפרנס מזה. אהבה גדולה".

פרישה
"תמיד היו חששות לעזוב את המשחק שאני כל כך אוהב. לשמחתי, הדרך שבה בית"ר נתנו לי לפרוש גרמה לי לסיפוק עצום וכמובן התפקיד החדש וההתרכזות בהצלחה של הקבוצה עזרה מאוד".

גיל 40
"מדהים איך שהזמן רץ מהר.. אבל אומרים שככה זה כשנהנים לא? מאחל לעצמי עוד 40 שנה כאלה, בעזרת השם".

יוסי בניון
"מעדיף שאחרים ידברו".