על הקורונה, מכבי וליברפול. קרויף (צילום: אלן שיבר)
על הקורונה, מכבי וליברפול. קרויף (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"תמיד עמד בסיכומים בינינו". גולדהאר (צילום: ירון שלום) | צילום: ספורט 5

ג'ורדי קרויף חזר לכותרות לאחרונה. האיש בעל הייחוס הכי יוקרתי בעולם הכדורגל, שהיום מאמן את נבחרת אקוודור, ביקר בחריפות את החלטתה של ליברפול להוציא את עובדיה לחופשה ללא תשלום. על הטור שכתב ב"ספורט", כמו גם על נושאים אחרים, דיבר קרויף אתמול (שני), בראיון ל"מגרש פתוח".

"ההודעה הראשונית שלהם היתה לא מקובלת", הודה קרויף בגילוי לב בהתייחס למייטי רדס. "זה לא מתיישב יחד עם שום דבר נורמלי, במצב הקשה שכולם נמצאים היום. אני שמח לשמוע שהם חזרו בהם. לא כולם שחקני 'טופ' שיוכלו להסתדר גם בלי משכורות, אפילו בין השחקנים יש אנשים בני 34 שאולי זו ההזדמנות האחרונה שלו להרוויח סכומים שכאלה".

בהמשך, הוא התייחס גם לקבוצה בה עבד, מכבי תל אביב, ולסיטואציה המורכבת בה נמצא המועדון לאור משבר הקורונה, והמו"מ עם השחקנים: "מיץ' (גולדהאר) כל השנים היה בעלים למופת, אף פעם לא איחר בתשלום, תמיד עמד במילה ובחוזים כמו גבר. ברור שאם מגיע רגע של נחיצות, אף אחד במכבי לא יהסס להכיר לו תודה בחזרה".

"מה שאני לא מבין במקרים אחרים (לא באשר למכבי), הוא הרצון לקצץ מראש לשנה וחצי. אף אחד לא יודע מה יקרה בעוד חצי שנה, ואם עוד שלושה חודשים המצב לא יתבהר, תמיד אפשר יהיה להמשיך ולדבר. "אין לי ספק לגבי ההגינות של האנשים במועדון, הם מבינים את המצב, ואם יצטרכו לעשות משהו בשביל המועדון, אני בטוח שיעשו זאת".

בנוסף, הוא התייחס לשני נושאים שעמדו על הפרק, סביב הקורונה: ראשית לעובדה כי חזר מאקוודור לספרד, למרות המצב הקשה שמתחולל במדינה. "לא שקלתי לרגע להישאר באקוודור", הוא הודה. "זה היה הדבר הנכון לעשות, כאיש משפחה וכאבא. לא הייתי יכול לישון בשקט, כשהבית שלי בספרד ואני בדרום אמריקה. כולנו שומעים את החדשות מספרד, ואת המצב שלנו... זה כמעט מוזר, כי המספרים ירדו ל-600 אנשים שמתו ביום (אחרי שהם כבר הגיעו ל-950) ואנשים ממש שמחים כתוצאה מזה. זה המון, אבל זה פחות מקודם".

וכן, באשר למות אימו של חברו הטוב, פפ גווארדיולה, בעקבות נגיף הקורונה: "זה הגיע אלינו בהפתעה. שלחתי לו הודעה ואמרתי לו שאני משתתף בצערו".