(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5

סאגת החגיגות עם האוהדים אחרי משחקים ממשיכה להכות גלים. מכבי תל אביב כבר ספגה קנס של 20 אלף ש"ח ממנהלת הליגות, בעקבות ההתקהלות שנוצרה מחוץ לאצטדיון בלומפילד אחרי המשחק מול מכבי חיפה, אולם היום (רביעי) האלופה עמדה לדין גם בהתאחדות, ובדיון עלו נקודות מעניינות שרמזו שהלגיטימיות של ההעמדה לדין בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות נמצאת בספק.

בדיון, עורכת הדין שייצגה את הצהובים, יעל מרגלית, העלתה מספר טענות שגרמו לדיין, עו"ד נועם ליובין, לדחות את ההחלטה לגבי העונש. הסיבות: ראשית, מלשון פרוטוקול הדיון, התובע צריך להתייחס לשאלה על איזו עבירה של תקנוני ההתאחדות עברה מכבי תל אביב. כמו כן, האם ההעמדה לדין יוצרת מצב של קנס כפול, אחרי שהמנהלת כבר הענישה את המועדון. ולבסוף, עלתה הטענה לפיה אוהדי הפועל ת"א גם כן חדרו וחגגו לצד שחקנים בסיום משחק, אולם במקרה זה המועדון האדום לא עמד לדין.

בשורה התחתונה, ייתכן שיש כאן הכנה לתקדים שבגללו אי אפשר יהיו להעמיד לדין קבוצות בהתאחדות על חגיגה עם הקהל. הטענה של מכבי ת"א היא שהעמדה לדין צריכה להיות על סעיף שמופיע בתקנון, וכי אין בתקנוני ההתאחדות התייחסות לנושא זה, שיותר מתקשר להנחיות של משרד הבריאות.

כמו כן, לצד האליפות שהולכת ומתקרבת, במכבי תל אביב עוסקים בנושא החוזים לעונה הבאה. במועדון מחכים לעדכון מצד הבעלים מיץ' גולדהאר, שיקבע את גודל התקציב שצפוי לרדת בשל המכה הכלכלית שהנחיתה מגפת הקורונה.

לקבוצה מספר שחקנים שמסיימים חוזה, ובינהם: שרן ייני, אבי ריקן, אנדרה ג'ראלדש, אייל גולסה ודניאל טננבאום. האופציות על השוער וריקן יוארכו, אבל טרם ידוע איזו הצעה יקבלו.

לגבי גולסה, הקשר בכל מקרה ימצה את המו"מ שלו מול המועדון לפני שיחשוב על כיוונים אחרים, למרות שהוא יכול לחתום היכן שירצה. אותו הדבר גם נכון לגבי איתי שכטר.

ומה בנוגע לוולדימיר איביץ'? החלטת המאמן לעזוב נפלה כבר מזמן והוא לעולם לא הסתיר את הרצון שלו להתקדם, ולכן בחר שלא לממש את האופציה לעונה נוספת. במכבי ת"א כבר ידעו לפני זמן רב על רצון המאמן.

בנושא אחר, בשורות טובות הגיעו מצידו של איתן טיבי שעבר בדיקת קורונה ונמצא שלילי. הבלם שקם משבעה בעקבות מות אביו, חזר לאימונים מלאים כבר ביום ראשון. בקבוצה מקווים שלקראת המשחק מול הפועל באר שבע, טיבי וגם דן גלזר יחזרו לסגל.