(רז גליל)
(רז גליל) | צילום: ספורט 5

(הווידאו באדיבות יניב כהן)

ליגת העל תחודש באילת? שרת התרבות והספורט מירי רגב הציעה מתווה לקיום טורניר שיסיים את העונה בעיר הדרומית, אך על פי בדיקת ערוץ הספורט נכון להיום אין אף מגרש בעיר שמאושר לליגת העל.

"כרגע אין אף מגרש באילת שעומד בקריטריונים", אמר מנהל מחלקת הנוער של בני אילת, תאמר נופי. "אולי עם מאמץ משותף של משרד הספורט וההתאחדות אפשר לשדרג את אצטדיון החוף הצפוני ולהוריד קצת את הדרישות. הוא צריך לעבור שדרוג משמעותי גם של התאורה וגם של הדשא. הוא מאושר למשחקים של ליגה א', והעבודה על הדשא להערכתי תיקח לפחות שלושה שבועות. בנוסף יש גם את המגרש הסינטטי, אך אין בו בכלל עמודי תאורה. הם היו אמורים להגיע מצרפת, אך זה לא קרה בשל הקורונה". כמו כן, אצטדיון החוף הצפוני משמש את בני אילת מליגה ב', ומדובר במגרש די קטן עם יציע אחד שיכול להכיל לא יותר מ-100 איש.

בתוך כך, ממנהלת הליגה נמסר: "המנהלת עובדת מול משרד הבריאות ומשרד הספורט להשיב במהרה את פעילות הכדורגל בליגות המקצועניות. טרם התקבלה החלטה לגבי קיום טורניר או משחקים בעיר אילת. לאור הצעה שעלתה, נעשתה בדיקה ראשונית בה עולה כי אין בעיר את התשתיות הנדרשות. אנו ממשיכים כאמור בכל מאמץ לחידוש פעילות הכדורגל המקצועני".