(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לא שקט בבית"ר ירושלים. דווקא לאחר הניצחון במשחק האימון על בני יהודה והשער שכבש, פרדי פלומן הוצא מאימון הקבוצה הבוקר (רביעי) על ידי הצוות המקצועי בעקבות הגישה שלו ולאחר שהתאמן בחוסר חשק ולא מילא אחר ההוראות. רוני לוי והעוזרים לא אהבו את ההתנהגות של הצרפתי, שעשוי להיענש על המקרה.

עד עצירת הליגה בשל מגפת הקורונה, פלומן כבש העונה 5 שערים ב-19 הופעות וספג לא פחות מ-8 כרטיסים צהובים.

בתוך כך, בית''ר ירושלים מתכוננת לחזרה לליגת העל וגם מתאימה את עצמה כלכלית לעידן החדש. הצהובים שחורים מתכוונים לקצץ את התקציב וגם אם יקבלו פיצוי מהמדינה ואפילו אם הקהל ישוב למגרשים, התקציב לעונה הבאה לא יעלה על על 40 מיליון ש"ח - חצי מהתקציב של 2019/20.

מלבד זאת, הצהובים הודיעו שמיכאל אוחנה, אשר נפצע בתחילת העונה , לא ישותף כשהליגה תחודש, זאת כדי שיגיע בשיאו לעונה הבאה. כמו כן, מספר שינויים צפויים לקראת השנה הבאה: טל בן חיים ואנטואן קונטה כנראה לא יישארו וההשקעה במחלקת הנוער תקטן.

למרות שמיכאל אוחנה מתקדם באימונים האישיים, הוא לא צפוי לחזור ולשחק בפלייאוף עם בית"ר. הקשר, שלא שיחק ולו דקה אחת בליגת העל במדי הקבוצה מהבירה, עדיין לא מתאמן באופן מלא ובמועדון מעדיפים לא לקחת סיכונים מיותרים איתו ולתת לו את הזמן כדי שיגיע מוכן לעונה הבאה.

חוץ מכשירותו של אוחנה, בבית''ר חוששים מפציעות נוספות של שחקנים ועל כן החליטה הקבוצה לבטל את המשחק שנקבע נגד אשדוד. במועדון הרגישו שחלק מהשחקנים תחת עומס ולא רצו ליצור מצב שיחד עם החום, השחקנים יפגעו.

התחושות במועדון מהבירה די חיוביות בכל הנוגע לכושר בו הקבוצה תשוב לליגה: "ההכנה כרגע אמורה להבטיח השתתפות באירופה וזה ייחשב להישג מצויין אחר כך נדון בעונה הבאה". שביעות הרצון גבוהה, אך הקבוצה קיבלה מכה קלה בכנף בעקבות הספק אירוע משמעותי של עלי מוחמד. הקבוצה הגיבה על כך שהקשר איחר למשחק האימון האחרון, כשאמרה שמדובר באי הבנה,מאחר שהשחקן חשב שצריך להתייצב בשעה אחרת.

למרות הנאמר קודם לכן, נראה שהקבוצה מהבירה כן החלה להתכונן גם לקראת העונה הבאה. לאור העובדה שכנראה גם טל בן חיים לא ימשיך וגם אנטואן קונטה יימכר,  בית''ר תחל לחפש בלם נוסף לחיזוק הסגל ואולי אף קשר אחורי נוסף.

בנוסף, הירושלמים מתכננים קיצוצים בחלק מהמחלקות של המועדון ביניהן: מחלקת הנוער ומחלקת השיווק. הליך הקיצוץ נכנס כבר להילוך גבוה, כדי להדק את חגורת התקציב שיירד באופן משמעותי . אולם, דווקא שכר השחקנים שעומד על כ-25 מיליון שקלים לא אמור להיפגע באופן משמעותי.