ישובו לאימונים. שחקני הפועל חיפה (צילום: מאור אלקסלסי)
ישובו לאימונים. שחקני הפועל חיפה (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
"נמצא פיתרון במהרה". יואב כץ (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

בשעה טובה, היום (שישי) יתחדשו אימוני הפועל חיפה, לאחר שאמש הגיעו השחקנים לסיכום עם הבעלים, יואב כץ בנוגע למתווה הקיצוץ. עם זאת, לא כל שחקני הסגל חתמו על המתווה. השחקנים הזרים מסרבים בתוקף לחתום על הקיצוץ אותו הגדירו לטענתם: "דרסטי מדי".

למרות זאת הם יתייצבו לאימונים, מכיוון שבניגוד לישראלים הם לא יצאו לחל"ת. מבין השחקנים הזרים רק לשוער הבוסני, יסמין בוריץ' יש חוזה לעונה נוספת, אך הבהיר למועדון שאין בכוונתו לקצץ 50% משכרו. בפולין דווח כי הבוסני תרם לקבוצתו הקודמת, לך פוזנאן שנמצאת בקשיים כלכליים.

למרות הכל, הבעלים יואב כץ שידר אופטימיות בנוגע לשחקנים הזרים: "אני בטוח שנמצא פתרון במהרה, הם מבינים עניין. המו"מ איתם לא יהיה ארוך".

לא רק הזרים טרם חתמו על המתווה, אלא גם גידי קאניוק שבניגוד אליהם לא ייתייצב לאימונים וישאר בחל"ת. נציגו של השחקן פנה לכץ וביקש ממנו לשנות את המתווה, כדי שזה יוכל לצאת לחו"ל במידה ותגיע הצעה מתאימה.

קאניוק חתם בהפועל חיפה לעונה אחת בלבד וללא אופציה, כפי שפורסם באתר ערוץ הספורט הוא לא צפוי להמשיך לעונה נוספת. כץ עצמו לא מתכוון לאפשר לקאניוק לעזוב את המועדון לפני סיום העונה במידה וזו תחודש. כץ: "אני צריך את קאניוק כדי להילחם על מקום באירופה, לא כדי להיות שחקן אימונים". לא מן הנמנע כי הצדדים יסכמו על פרידה כבר עכשיו. קאניוק מצא העונה פעמיים את הרשת והוסיף שישה בישולים (חמישי בליגה).

בתוך כך, יואב כץ טרם חתם על המתווה באופן רשמי, זאת לאחר שהשחקנים שהסכימו העבירו לו אותם חתומים. כץ הסביר: "היה לי יום עמוס בעסקים, הכל סגור. אני אחתום על זה". השחקנים והצוות המקצועי יקבלו מכתבים לסיום החל"ת.