(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
גולסה יישאר צהוב? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
גולסה יישאר צהוב? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

שחקני מכבי תל אביב מתרגלים לחיים בצל הקורונה. אתמול (חמישי) הם קיבלו משכורת מופחתת ב-50% משכר הנטו, לפי המתווה שסוכם על הבעלים, מיץ' גולדהאר. כעת, הסוגיה לטווח הקרוב (עד סוף העונה) נפתרה, והשחקנים מחכים לראות מה יהיה גודל הקיצוץ בעונה הבאה.

"צריך לחכות ולראות איך יתבצע הקיצוץ בקבוצות גדולות כמו אצל מכבי חיפה למשל", אמר שחקן בקבוצה, "כל בעלים עומד בפני עצמו, אבל אין סיבה שבמקום אחד יקצצו 30 אחוז ובמקום אחר 50 אחוז. זה נראה שהפערים גדולים מידי".

יש לציין כי כל השחקנים הסכימו לקיצוץ, אבל לא כולם אהבו את הדרך בה הדברים נעשו ואת עצם העובדה שלא יכלו לנהל מו"מ על התנאים. כמו כן, נראה כי אם הקיצוץ בעונה הבאה יישאר במתווה הקיים זה לא יעבור בצורה חלקה אצלם. בנוסף, כפי שפורסם באתר ערוץ הספורט אם הליגה תחזור השנה הקיצוץ יירד ל-40 אחוז בנטו עד סוף העונה.

כמו כן, סוגייה נוספת במכבי ת"א היא המשך דרכו של אייל גולסה במועדון. הקשר מסיים חוזה בתום העונה ונחשב לשחקן חופשי, שיכול לנהל מו"מ עם כל קבוצה. הוא כמובן ייפגש עם מכבי ת"א, אך אופציה נוספת שנמצאת על השולחן היא יציאה לחו"ל, במיוחד כשכל משפחתו כבר קיבלה דרכון פורטוגלי וגם הוא אמור לקבל אותו תוך זמן קצר. בתוך כך, אבי ריקן, שרן ייני ואיתי שכטר, שמסיימים חוזים, אמורים לחתום בקבוצה לעונה נוספת.