(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5

ועדת רישוי מועדונים התכנסה היום (שלישי) כדי לדון בבקשות הקבוצות לקבלת רישיון להשתתפות בתחרויות המאורגנות על ידי אופ"א בעונת המשחקים 2020/21. לרוב, הישיבה הזו עוברת בקלילות, אך הפעם עלתה נקודה חשובה: גם אם תעפיל לליגה האירופית, השתתפותה של הפועל תל אביב מוטלת בספק.

הוועדה, שהינה חיצונית להתאחדות, דנה בבקשות הקבוצות אשר הוגשו להתאחדות לכדורגל במסגרת הליך הרישוי, החל מחודש נובמבר האחרון ובודקת את עמידתן בנדרש בקטגוריות כוח אדם ומנהלה, משפטית, ספורט, תשתיות ופיננסית.

כל קבוצות ליגת העל הגישו את בקשת הרשיון וקיבלו את האישור ללא בעיה. כמו כן גם קבוצת כדורגל הנשים, הפועל רמת השרון ברשימה. אבל הבשורה הבעייתית היא עבור האדומים כמובן. הוועדה השהתה את ההחלטה ותתכנס לישיבה נוספת בנוכחות נציגי המועדון התל אביבי. חוץ מהפועל תל אביב, אשר קיבלה התייחסות ספציפית, סקציה נס ציונה היא קבוצת ליגת העל היחידה שלא אושרה ולא נמצאת כלל ברשימה.

המצב של הפועל תל אביב הוא כנראה עניין טכני בלבד. לישיבה הוזמן הנציג הלא נכון. מי שהגיע הוא עו"ד יוסף גייר, שאחראי על כל החובות מול פיפ"א ואופ"א. ביום ראשון תתקיים שיחת זום עם כל נציגי המועדון.

כל זה יהיה כמובן רלוונטי, רק במידה שהכדורגל כמובן יחזור לפעילות והפועל תל אביב תזכה בגביע המדינה. מכבי פ"ת, שנמצאת גם היא בשלב חצי הגמר של המפעל, לא ברשימת הקבוצות המאושרות על ידי הוועדה וזאת מכיוון שהיא לא משתתפת בליגת העל. במידה והמלאבסים יהיו אלו שניפו את הגביע בסוף, הם יפנו ישירות לאופ"א.