נגד הגדלת הליגה. (שיבר) (צילום: ספורט 5)
נגד הגדלת הליגה. (שיבר) | צילום: ספורט 5
הבטיח לחזיר את הפועל ת
הבטיח לחזיר את הפועל ת"א למסלול. איציק ניסנוב (שיבר) | צילום: ספורט 5

כמה חיכינו להודעה הזאת, כמה רצינו קצה חוט חיובי שיוכיח לנו שהכדורגל הישראלי עוד חי ובועט, אבל כשזה הגיע - צצו כל הבעיות. אחרי הודעת מנהלת הליגה אמש (רביעי) כי ניתן לחזור לאימונים, וכשהתברר שלא כל הקבוצות מסוגלות לכך, בעלי הפועל ת"א איציק ניסנוב נתן את נקודת המבט שלו לתכנית הרדיו "חמש באוויר".

"אני בעד חידוש הליגה, אני חושב שהעולות והיורדות צריכות להיקבע במגרש", הבהיר תחילה ניסנוב. "היה סיכון בלהוציא שחקנים לחל"ת, אבל ברגע שהליגה תחזור יהיו חייבים להחזיר אותם ולשלם משכורות כרגיל. אם הליגה תחזור והם לא יחזרו להתאמן, תהיה להם בעיה. חשבנו על זה לפני שהוצאנו לחל"ת, כולם במצב לא פשוט. אם הליגה תחזור לא תהיה להם ברירה. שחקנים שפוטרו? שישחקו עם שחקנים אחרים".

"לא דיברנו על מתווה דומה לזה של גרמניה, אבל אני חושב שצריך להחזיר את הליגה ללא קהל", המשיך בעלי הפועל ת"א והסביר מאיפה נובעת הנחרצות. "הספורט מאוד חסר לחלק גדול מהמדינה, זה כדור הרגעה לאנשים".

"הגדלת הליגה? אנחנו נהיה נגד, ואני מקווה מאוד שרוב הקבוצות יחשבו את אותו הדבר. אי אפשר להחליט על פי אינטרס של קבוצה כזו או אחרת. לא יכול להיות שדיברנו על הקטנת הליגה במשך שנה, ויום אחד נשנה את ההחלטה בגלל שזה נוח לאחת הקבוצות. גם ככה יש הרבה משחקים שאפשר לספור בהם את הקהל על יד אחת, לא נלך ונחמיר את המצב. למה צריך לעשות איפה ואיפה? אם רוצים לעשות משהו אז צריך שיהיה פייר לכולם. לא יקרה כלום אם יסיימו את הליגה עם חמישה משחקים".

_OBJ

בנוגע לנזק הכלכלי שיווצר במידה שהליגה תשוב ללא קהל, הוסיך ניסנוב: "הפועל ת"א הייתה אמורה להיות בפלייאוף עליון ולארח את מכבי ת"א, בית"ר ירושלים, מכבי חיפה, הפועל ב"ש והפועל חיפה. זה הפסד עצום של כסף. גם הקיצוץ לא עזר. אם היינו בפלייאוף התחתון זה היה מינורי, קבוצות ללא קהל ניזוקו פחות מהמצב ברגע שהורידו שכר לשחקנים. לגדולות זה הפסד עצום. אני חרד לגבי מה שיקרה פה בעונה הבאה, תהיה פה קטסטרופה, בטח לקבוצות מושכות קהל. בכמה הפועל נפגעה? 15 מיליון, אפילו קצת יותר".

"לקבוצה ענקית כמו הפועל ת"א, שהתקציב שלה נע בין 32-34 מיליון ש"ח, 60% מההכנסות הם מקהל, ממכירת תאי צפייה ומספונסרים, שאני לא בטוח שיהיו", הסביר ניסנוב. "ירדנו לתקציבי הכנסות של כמעט 11-12 מיליון ש"ח. אתה לא יכול לבנות קבוצה כך. זה תקציב של כל המועדון, לא תקציב של שחקנים. ויש עוד קבוצות כמו הפועל ת"א, גם בית"ר ירושלים ירדה לתקציב של 12-13 מיליון. איך הם יעשו תקציב של 50-60 מיליון?".

"אם משרד הספורט לא ילך לקראת הקבוצות ויחזיר את הכסף שנלקח להם, הכסף שהטוטו מעביר למשרד האוצר במקום למשרד הספורט - תהיה בעיה מאוד גדולה לפתוח את העונה הבאה. אני לא חושב שקבוצות כמו הפועל ת"א, בית"ר ירושלים, הפועל ב"ש, יכולות להחזיק קבוצות בתקציב של 11-12 מיליון. הכדורגל הוא ספורט מאוד פופולרי בארץ, למנהלת ולקבוצות יש השפעה גדולה על מי שיושב בממשלה".

על עתיד הניסנובים בהפועל ת"א, אמר וסיכם איציק: "אנחנו נכנסנו לעסק הזה כדי שהפועל ת"א תחזור למסלול בו היא צריכה להיות, עד שיבוא מישהו ויוכל לקחת אותה צעד או שניים קדימה. אנחנו לא נעזוב את הפועל ת"א עד שתחזור לאיפה שהייתה. אם המכירה אקטואלית? תמיד. המחיר לא היה גבוה גם לפני, ולא ראיתי שהיו קופצים. קלינגר? אם ירצו אותו בנבחרת, לא נעמוד בדרכו. זה התקדמות גדולה".