(צילום: שיבר)
(צילום: שיבר) | צילום: ספורט 5

דווקא כשנראה היה שהנאמן שמינה יואב כץ, אלעד מאירי, בדרך לסיכום עם השחקנים על מתווה, היום (שישי שוער המשנה, רן קדוש לצאת לחופשה ללא תשלום. שחקני הפועל חיפה האחרים הופתעו וכעסו מהמהלך והוציאו אותו מקבוצת הוואטסאפ של הקבוצה.

קדוש היה אחד הנציגים בשיחות של השחקנים גם מול יואב כץ וכן עם מאירי. למרות זאת ובניגוד לכך שטרם גובשה הסכמה בין השחקנים להנהלה, הוציא היום שוער המשנה של הקבוצה הודעה ברשתות החברתיות מה הוביל אותו לקחת את ההחלטה: "דווקא בימים כאלה בהם המשק נכנס לטלטלה כל כך גדולה, מאות אלפי משפחות בחוסר וודאות כלכלית, לא יודעים מאיפה להביא כסף לחג הפסח ועוד יותר מזה לא יודעים אם בכלל תהיה להם הכנסה כשנתחיל לחזור לשגרה. המאבק שלנו שחקני הכדורגל להבטחת השכר והזכויות שלנו בימים כתיקונם הגיוני ולגיטימי, אך אנו לא במצב רגיל".

חבריו של קדוש לקבוצה לא קיבלו את ההודעה בעין יפה, לאור כך שעשה זאת בהפתעה. השחקנים שכעסו מאוד על החלטתו, שכן הם שמרו על אחדות לארוך כל התקופה הזו, הוציאו אותו מקבוצת הוואטסאפ של הקבוצה כתוצאה מההחלטה שלו. קדוש ניסה להסביר את חשיבות ההחלטה שלו: "המעט שאנחנו יכולים לעשות הוא להראות סולידריות עם מאות אלפי האוהדים שיושבים עכשיו בבתים, לצאת לחל"ת כמו כולם כאקט של ערבות הדדית והבנה שזו התרומה הקטנה שלנו במאבק". אוהדי הקבוצה קיבלו בהערכה את המחווה של השוער, שעבורו זו העונה הרביעית במועדון בשתי קדנציות שונות.

מהפועל חיפה נמסר בתגובה: "רן קדוש הוא ספורטאי ואישיות מהשורה הראשונה והפוסט שפרסם, כמו גם חתימתו על הסכם חל"ת מרצון, מעידים על אצילות נפש והפנמה של המצב הגלובלי בכלל ובישראל בפרט. רן קדוש הפך לפורץ דרך בכדורגל הישראלי בכך שהעלה על סדר היום ערכים כמו ערבות הדדית וסולידריות בצורה חד משמעית, כפי שאף כדורגלן ישראלי לא עשה עד כה, ולא בכדי זכה לאלפי תגובות התמיכה על הפוסט האמיץ. אפשר לצפות ששחקנים נוספים יפנימו את המסר ויקחו ממנו דוגמא"